در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز عملیات بازگشایی راههای مسدود شده از ساعات اولیه وقوع زلزله


  ما به طور مستمر با همکارانمان در استانهای محل وقوع این زمین‌لرزه در ارتباط هستیم به گونه‌ای که هر نیم ساعت گزارش از محل حادثه به ستاد ارسال می‌شود . بر اساس گزارشات ارسال شده از استانها در حال حاضر هیچ مسدودی در راهها وجود ندارد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عملیات بازگشایی راههای مسدود شده در زلزله شب گذشته در استان‌های زلزه‌زده در غرب کشور از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله از سوی نیروهای راهداری آغاز شده و از ساعت ۲۳ شب گذشته تا ساعت ۶ بامداد امروز به طول انجامید .

  داریوش نصر مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان ضمن اعلام این مطلب افزود : در حال حاضر تمامی راههای مواصلاتی به شهرها و روستاهای زلزله‌زده در غرب کشور باز است و مشکلی درخصوص امدادرسانی به دلیل بسته شدن راههای اصلی نداریم . زلزله شب گذشته بیشترین خرابی را در سه استان کرمانشاه ، کردستان و ایلام داشته و در حالی که برخی از راههای دسترسی به این استانها به ویژه استان کرمانشاه به دلیل ریزش کوه مسدود بود ، خوشبختانه با انجام عملیات راهداری از شب گذشته ، در حال حاضر هیچ راهی در این محورها مسدود نیست .

  وی خاطرنشان کرد : پاکسازی محورها انجام شده و گروه‌های کارشناسی برای ارزیابی میزان ایمنی راهها و به ویژه پل‌های موجود در این محورها به سه استان اعزام شده‌اند . باید از ایمنی تمامی پلها و ابنیه‌های موجود در راههای هر سه استان اطمینان حاصل شود . خوشبختانه تاکنون تمامی راههای روستایی مسدود شده در مناطق زلزله‌زده استانهای کرمانشاه ، ایلام و کردستان باز شده است .

  نصر با اشاره به اینکه محوریت در امدادرسانی در مواقع بحران اقدام مؤثر و به موقع است افزود : خوشبختانه با آمادگی لازم اکیپ‌های راهداری با تمام تجهیزات و ماشین‌آلات از همان نخستین ساعات وارد عمل شدند که تا صبح امروز به طول انجامید . تمامی تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز از سایر استانها تأمین شده است و با کمبود تجهیزات مواجه نیستیم .

  وی ادامه دارد : با توجه به وقوع بیش از ۱۵ پس‌لرزه ، تیم‌های اعزامی در حال کنترل وضعیت پل‌ها هستند و از آنجایی که دامنه پس‌لرزه‌ها کاهش یافته است ، احتمال ریزش جدید در راههای کوهستانی کاهش یافته است با این حال تیم‌های امدادرسانی اعزام شدند و در صورت مشاهده آسیب به هر نوع سازه‌ای قبل از ریزش ، عملیات لرزه‌گیری انجام خواهند شد . ما به طور مستمر با همکارانمان در استانهای محل وقوع این زمین‌لرزه در ارتباط هستیم به گونه‌ای که هر نیم ساعت گزارش از محل حادثه به ستاد ارسال می‌شود . بر اساس گزارشات ارسال شده از استانها در حال حاضر هیچ مسدودی در راهها وجود ندارد .

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات با اعلام اینکه خرابی پلها و رانش از جمله آسیب‌های گزارش شده است گفت : هنوز میزان خسارات وارده مشخص نیست با این حال مشکلی در امر امدادرسانی به دلیل بسته شدن راههای اصلی نداریم .
  مطالب مرتبط

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  ناوگان حمل و نقل ما فرسوده است و باید ناوگانی داشته باشیم که جدا از ایمن و استاندارد بودن در شأن مردم و رانندگان کشورمان باشد . با این حال تسهیلات داده شده و نوسازی ناوگان عمومی باید مقرون به صرفه باشد و امیدواریم با همراهی دولت بتوانیم تسهیلاتی ارزان در اختیار بگیریم .

  |

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  با توجه به توافق فی‌مابین این اداره کل و انجمن‌های صنفی رانندگان مقرر شد پس از اعلام و ارائه آمار پیمایش توسط این اداره کل ، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به صدور معرفی‌نامه رانندگان برمبنای اولویت‌بندی پیمایشی ، جهت دریافت دو حلقه لاستیک از نمایندگی‌های فروش لاستیک ...

  |

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که محورهای مواصلاتی این استان در مسیر استان های جنوبی و غربی قرار دارد . همچنین در حدود ۲۳ هزار نفر از رانندگان این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند .

  |

  نظرات کاربران