در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مسیر راه‌آهن قزوین - رشت دارای پیچیدگی‌های فنی بسیار زیاد


  محور فیروزان - کرمانشاه و مهاباد - ارومیه نیز هر کدام با داشتن هزار و ۹۰۰ متر تونل از طرح‌های اولویت دار ریلی هستند که دارای تونل هستند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها گفت : با توجه به حجم بالای عملیات اجرایی طرح‌های ریلی اقتصاد مقاومتی ، تاکنون ۵۲ کیلومتر تونل در این هفت طرح ریلی اجرا شده است که در نوع خود رکورد محسوب می‌شود .

  جبارعلی ذاکری با تاکید بر اهمیت توسعه خطوط ریلی اظهار کرد : حجم عملیات انجام گرفته در این پروژه‌ها بسیار بالاست به طوری که اجرای ۵۲ کیلومتر تونل در این طرح‌ها نشان دهنده عظمت کار است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها راه‌آهن قزوین - رشت را با ۵۲ دستگاه تونل به طول ۲۹ هزار متر رکورددار در این زمینه دانست و گفت : این محور ریلی از منطقه کوهستانی و جنگلی عبور می‌کند و پیچیدگی‌های فنی بسیار زیادی دارد که کار را سخت‌تر می‌کند . تونل‌های سه و پنج در قطعه ۴ الف محور در محدوده رودبار از سخت‌ترین بخش‌های اجرایی این پروژه محسوب می‌شوند که اولی به طول ۵۹۸ متر و دیگری به طول هزار و ۵۲ متر است .

  ذاکری خاطرنشان کرد : این دو دستگاه تونل در منطقه‌ای قرار دارد که بافت زمین مدام در حال تغییر است و حفاری تونل در این موقعیت بسیار کند و با مشکلات فراوان پیش می‌رود که علت تاخیر در اجرا همین موضوع بوده است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌آهن ، بنادر و فرودگاه‌ها با اشاره به محور میانه - بستان‌آباد گفت : این محور دارای هفت دستگاه تونل به طول ۱۸ هزار متر است و دومین رکورد را در طرح‌های اولویت‌دار ریلی در این زمینه دارا است . محور فیروزان - کرمانشاه و مهاباد - ارومیه نیز هر کدام با داشتن هزار و ۹۰۰ متر تونل از دیگر طرح‌های اولویت دار ریلی هستند که دارای تونل هستند .
  مطالب مرتبط

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل ، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است .

  |

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس به طول ۷۰۰ کیلومتر احداث می‌شود که قطعه اول آن امروز از سیرجان تا بندرعباس به طول ۶۰ کیلومتر در حال اجرا است و برای مرحله اول آن بخش خصوصی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته است .

  |

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  در حال حاضر ۳۷۶ نفر نیروی انسانی و بیش از ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در این پروژه فعال است که در جهت تسریع پروژه تنها ۱۶۴ نفر در قطعه ۴ به صورت مستقیم مشغول به کار هستند تا آزادراه ارومیه - تبریز که یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آزادراهی است در زمان مقرر به بهره‌برداری ...

  |

  نظرات کاربران