در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۵۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر امیرآباد و نکا


  در حال حاضر میزان تخلیه و بارگیری مواد نفتی در بندر نکا با افزایش بیش از ۱۲ برابری به ۲۳۱ هزارو ۴۶۹ تن رسیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اعلام این خبر گفت میزان تخلیه و بارگیری بنادر امیرآباد و نکا در هفت ماهه اول امسال با رشد بیش از ۵۶ درصدی از مرز دو میلیون تن گذشت .

  مهندس علی خدمتگزار مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته در تخلیه و بارگیری روند رو به رشدی را شاهد بودیم افزود :‌ در این مدت تعداد کشتی‌های ورودی و خروجی از بنادر امیرآباد و نکا با رشد ۴۳ درصدی به ۴۹۹ فروند کشتی افزایش یافت .

  وی با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت‌گرفته سوآپ مواد نفتی در بندر نکا از سر گرفته شده است یادآور شد : در حال حاضر میزان تخلیه و بارگیری مواد نفتی در بندر نکا با افزایش بیش از ۱۲ برابری به ۲۳۱ هزارو ۴۶۹ تن رسیده است .

  مدیر بندر امیرآباد همچنین  به حمل ریلی  کالا اشاره کرد و گفت : در این بخش نیز بندر امیر آباد به عنوان تنها بندر شمالی متصل به شبکه سراسری راه آهن کشور افزایش  دو برابری میزان تخلیه و بارگیری ریلی را شاهد بوده است ، که با توجه به افتتاح اسکله رو رو ریلی در آینده نزدیک شاهد رشد بیشتری در این بخش خواهیم بود .

  خدمتگزار در پایان به رشد ۳۲ درصدی حمل جاده ای از ابتدای سال جاری تا کنون اشاره و از تردد ۸۱ هزار و ۱۱۲ دستگاه کامیون جهت حمل انواع کالاهای تجاری به اقصی نقاط کشور خبر داد .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر و دریانوردی پس از برگزاری اولین همایش بین المللی هوشمندسازی بنادر و با تشکیل شورای راهبردی هوشمندسازی بنادر ، مقرر کرد تا کلیه فعالیت های مرتبط با تبادل الکترونیکی اطلاعات ، منبطق با این دستورالعمل باشد .

  |

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  این کشتی خدماتی با ۲ هزار تن ظرفیت و محموله اسید برای تزریق در چاه های نفت بود که خدمه آن به دلیل اختلاف بین مدیریت و مالک شناور دچار بحران شدند . به دلیل عدم دسترسی به ساحل ، اتمام آذوقه ، سوخت و قطع ارتباطات رادیویی این کشتی با مشکلات متعددی روبرو شد .

  |

  نظرات کاربران