در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نشست تخصصی CISM در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)


  ما در این نشست دو روزه تلاش کردیم که آموزشهای این شرکت کنندگان را تکمیل کنیم و همچنین هم اندیشی در خصوص تنظیم سند دستورالعملی اجران آن و ترسیم نقش جدید راه داشته باشیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نشست تخصصی CISM به میزبانی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برگزار شد .

  حسین ثقفی دبیر همایش تخصصی CISM عنوان کرد : از چندی قبل بحث مدیریت استرس در مشاغل پر مخاطره مورد توجه روانشناسان قرار گرفت و دقیقا از دهه ۹۰ میلادی بعد از سانحه هواپیمای کشور کانادا و استعفای ۴ کنترلر به علت عدم تحمل فشارهای بعد از این سانحه بحث مدیریت استرس بعد از رویدادهای بحرانی به صورت جدی وارد هواپیمایی شد . بعد از این اتفاق ایفاتکا به عنوان نهاد بین‌المللی تشخیص داد که این قضیه را توسعه ببخشد و خوشبختانه در ایران هم چندسالی است این موضوع مورد توجه قرار گرفته است .

  اداره کل کنترل ترافیک هوایی سال گذشته با تشکیل کمیته CISM در راه پیشبرد و استقرار حرکت‌های جدی را شروع کرد و امسال در نشست دو روزه‌ای که در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) داشتیم برای پر کردن نقش یکی از شخصیت‌هایی «پیر» که در بحث مدیریت استرس بسیار می‌تواند کمک کند نشستی تشکیل دادیم .

  وی در خصوص میهمانان این همایش ابراز داشت : در این همایش ، کورش فتاحی رئیس هیات مدیره و سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ، ابراهیم مرادی عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ، علی مجذوبی معاون عملیاتی و نماینده اجرایی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ، اکبری معاون عملیات هوانوردی و نیکبخت مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌ها و تیم مدیریتی اداره کنترل ترافیک هوایی حضور داشتند .

  ثقفی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان اصلی این همایش دو روزه افرادی بودند که دوره مقدماتی «پیر» دیده بودند ، گفت : ما در این نشست دو روزه تلاش کردیم که آموزشهای این شرکت کنندگان را تکمیل کنیم و همچنین هم اندیشی در خصوص تنظیم سند دستورالعملی اجران آن و ترسیم نقش جدید راه داشته باشیم .

  وی با بیان اینکه این نشست به صورت تخصص اولین نشست بود ، بیان کرد : ما بزودی گروه جدیدی را فراخوان خواهیم کرد تا این دوره‌ها را ببینند و تعداد افرادی که کاندیدای نقش پیر ما به تعداد مطمئن تری برسند و امیدوار هستیم از سال ۱۳۹۷ استقرار CISM را در مجموعه مراقبت پرواز ایران شاهد باشیم .

  ثقفی در خصوص تعداد فرودگاه‌های حاضر در این نشست ، تصریح کرد : غیر از فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) از ۶ فرودگاه از شهرستان ها دعوت کرده بودیم و نمایندگان آنها حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  ایران با بحران لجستیک روبرو است و این یکی از چند بحران بزرگ کشور است . نبود نظام لجستیک یکی از علل هزینه های بسیار زیاد در کشور است . حتی می‌توان ترافیک شهرهای بزرگ را نیز با نبود نظام لجستیک مرتبط دانست .

  |

  نظرات کاربران