در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم استفاده از صندوق توسعه ملی برای کمک به کشتی سازی داخلی


  صنعت دریایی حدود ۱۷ صنعت زیرمجموعه اعم از کشتی‌سازی ، حمل و نقل ، فراساحل و بنادر و پس‌کرانه ، بیمه و آموزش و ... را به کار می‌گیرد و همگرایی می‌تواند موفقیت‌های بزرگی را ایجاد کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ رئیس سازمان صنایع دریایی با تاکید بر این مطلب که سازمان بنادر نگاه خوبی به بومی سازی نیازهای دریایی دارد ،‌ گفت : به دنبال لایحه‌ای هستیم که از طریق آن بتوانیم در حوزه کشتی‌سازی از صندوق توسعه‌ملی برای سازندگان داخلی بهره ببریم .

  امیر دریادار رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی ، گفت : نخست اینکه لازم می‌دانم تشکر کنم از مدیر عامل جدید سازمان بنادر و دریانوردی ، جناب مهندس راستاد که نگاه خوبی را به بومی سازی بخشی از نیازهای دریایی کشور دارند . معتقدم گام‌های مثبتی که تاکنون برداشته شده است می‌تواند استمرار یابد . امروز سازمان صنایع‌ دریایی وزارت‌دفاع قابلیت‌های خوبی دارد و در بخش شناورهای جستجو و نجات ، خط تولید داریم و با استفاده از متخصصان و همکاری با دفاتر طراحی معتبر جهان ، مجموعه طراحی خوبی ایجاد شده است .

  رئیس سازمان صنایع‌دریایی افزود : می‌توانیم بخشی از ساخت شناورهای‌دریایی را بدون قرارداد با خارجی‌ها پیش ببریم اما چون بخشی از اعتبارات برای این منظور از صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده ، در شرایط کنونی این اعتبارات باید در خارج از کشور هزینه شود که می‌تواند مانعی برای تولید داخلی باشد . البته با جناب مهندس راستاد در این زمینه گفتگوهایی داشته‌ایم و به دنبال لایحه‌ای هستیم که از طریق آن بتوانیم در حوزه کشتی‌سازی از صندوق توسعه‌ملی برای سازندگان داخلی بهره ببریم .

  امیر رستگاری گفت : دو مساله در ارتقا صنعت کشتی‌سازی که یکی ارائه درخواست شناور و دیگری تامین مالی است حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار بگیرد . همچنین ، با توجه به مرجعیت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ، این سازمان تعداد زیادی شناور دارد که در حوزه‌های بنادر ، لنگرگاه‌ها و سواحل کشور ، خدمات‌رسانی می‌کنند و بازار کار وسیعی دارد که می‌تواند بازار کار قابل توجهی در داخل کشور باشد و نتیجه آن ایجاد اشتغال ، جلوگیری از خروج ارز و ایجاد ارزش افزود در کشور شود .

  وی ادامه داد : صنعت دریایی حدود ۱۷ صنعت زیرمجموعه اعم از کشتی‌سازی ، حمل و نقل ، فراساحل و بنادر و پس‌کرانه ، بیمه و آموزش و ... را به کار می‌گیرد و همگرایی می‌تواند موفقیت‌های بزرگی را ایجاد کند .

   
  مطالب مرتبط

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر و دریانوردی پس از برگزاری اولین همایش بین المللی هوشمندسازی بنادر و با تشکیل شورای راهبردی هوشمندسازی بنادر ، مقرر کرد تا کلیه فعالیت های مرتبط با تبادل الکترونیکی اطلاعات ، منبطق با این دستورالعمل باشد .

  |

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  این کشتی خدماتی با ۲ هزار تن ظرفیت و محموله اسید برای تزریق در چاه های نفت بود که خدمه آن به دلیل اختلاف بین مدیریت و مالک شناور دچار بحران شدند . به دلیل عدم دسترسی به ساحل ، اتمام آذوقه ، سوخت و قطع ارتباطات رادیویی این کشتی با مشکلات متعددی روبرو شد .

  |

  نظرات کاربران