در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • احداث بیش از ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد


  طرح ملی جاده ارتباطی پاتاوه - دهدشت تا سال ۱۳۹۲ تعطیل بود و مردم منطقه نیز هیچ امیدی برای ساخت و افتتاح آن نداشتند اما در سفر استانی ۲۴ و ۲۵ مرداد سال گذشته رئیس‌جمهوری و اعضای هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد بر شتاب بخشی در اجرای آن تأکید شد

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت : هم‌اینک بیش از ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در سطح استان در حال ساخت است .

  محمد راستا گفت : تا سال ۹۲ کمتر از ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان ساخته شده بود که ظرف چهار سال گذشته افزون بر ۹۰ کیلومتر به این میزان اضافه شده است . وی ، طول راه‌های اصلی ، فرعی و بزرگراه از مجموع حدود ۶ هزار کیلومتر راه را در استان افزون بر یک هزار و ۵۵۰ کیلومتر ذکر کرد .

  راستا برخی از طرح‌های مهم راهسازی در حوزه راه‌های اصلی را شامل جاده یاسوج - سی سخت ، باباکلان - گچساران - چرام ، باغچه سادات - سرفاریاب و جاده ملی پاتاوه - دهدشت عنوان کرد . هم‌اینک ۳۰ کیلومتر از جاده باباکلان - گچساران و چرام در حال اجراست .

  وی عنوان کرد : طرح ملی جاده ارتباطی پاتاوه - دهدشت تا سال ۱۳۹۲ تعطیل بود و مردم منطقه نیز هیچ امیدی برای ساخت و افتتاح آن نداشتند اما در سفر استانی ۲۴ و ۲۵ مرداد سال گذشته رئیس‌جمهوری و اعضای هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد بر شتاب بخشی در اجرای آن تأکید شد زیرا جزء طرح‌های سفر رهبر معظم انقلاب به استان در خرداد سال ۱۳۷۳ بود . پیشرفت فیزیکی این جاده ارتباطی از ۴۷ درصد سال ۱۳۹۲ به بالای ۸۰ درصد هم‌اینک رسیده است .

  معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت : اردیبهشت امسال قطعه دوم این جاده ارتباطی با نام دم چنار تا لوداب و به طول ۲۸.۵ کیلومتر با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید . قطعه‌های اول و چهارم این جاده ارتباطی در گذشته افتتاح شده بود و قطعه سوم نیز توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در حال ساخت است و تا پایان سال مالی ۱۳۹۶ (تیر ۱۳۹۷) افتتاح می‌شود .

  وی بیان کرد: بهره‌برداری اولیه از جاده ارتباطی یاسوج - باغچه سادات - سرفاریاب انجام و برای نخستین بار ارتباط آسفالتی بین شهرستان‌های کهگیلویه و چرام با یاسوج برقرار و اکنون نیز این جاده در حال ارتقای وضعیت است . هم‌اینک نیز افزون بر ۵۰۰ کیلومتر جاده روستایی در سطح استان برای بهسازی و آسفالت در دست اجراست که حدود ۱۰۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد .

  راستا تصریح کرد : جاده روستاهای منطقه سیلاب و کلوار تا امام‌زاده شاه قاسم به طول ۵۰ کیلومتر یکی دیگر از مهم‌ترین راه‌های روستایی در حال اجراست .

  وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد همچنان به لحاظ شاخص آسفالت راه روستایی نسبت به میانگین کشوری هنوز فاصله زیادی دارد ، افزود : بیش از نیمی از مجموع چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان خاکی است .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های ریلی و راهسازی

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های ریلی و راهسازی

  طبق برنامه‌ و زمان‌بندی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ، اواخر فضل تابستان سال جاری برای افتتاح این پروژه پیش‌بینی‌شده بود اما با تغییر دستگاه اجرایی از سوی دولت ، ‌پیمانکاران دچار بلاتکلیفی شده‌اند که امیدواریم با رفع این بلاتکلیفی در زمان مقرر راه‌آهن قزوین-رشت ...

  |

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل ، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند ، در اولویت‌های دیگر قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران