در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نصب ۳۷ دستگاه ترانستینر در بندر شهید رجایی


  ۱۰۴ میلیون یورو در قالب گام اول تجهیزات وارد بندر خواهد شد که شامل گنتری‌کرین‌ها است که بخشی از آنها وارد شده و تا پایان سال جاری ۴ فروند از این گنتری‌کرین‌ها روی ریل می‌رود

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه ۱۰۴ میلیون یورو تجهیزات جدید وارد بندر شهید رجایی شد ، گفت : ۴ جرثقیل بندری تا پایان سال روی ریل می‌رود و تا شهریور ۹۷ همه جرثقیل‌ها استفاده خواهد شد ، همچنین ۳۷ دستگاه ترانستینر در این بندر در حال نصب است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پاسخ به سؤال خبرنگاران در حوزه تعیین اپراتوری بندر شهید رجایی توضیح داد : در این حوزه در حال طراحی مدلی هستیم که طبق آن مدل کار به دقت پیش برود .

  عفیفی‌پور در پاسخ به سؤالی مبنی بر علت به طول انجامیدن تأمین اپراتور بندر شهید رجایی توضیح داد : این کار استراتژیک و خاص است ، باید مدل‌های مختلف ارزیابی شود، معایب و محاسن به دقت مورد بررسی قرار گیرد ، زیرا در آئین‌نامه نوعی سرمایه‌گذاری هم محسوب می‌شود . نیازمند ارزیابی دقیق و منطبق با نیازهای سازمان و نیازمندی‌های روز در این حوزه هستیم .

  عفیفی‌پور درباره فاز ۳ بندر شهید رجایی بیان کرد : مراحل نهایی انتخاب پیمانکار برای ساخت و ساز در حال طی شدن است که ۸۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی هزینه داشته‌ایم . در فاز سوم طول اسکله ۱۴۰۰ متر است و ۵۸ هکتار اراضی پس‌کرانه دارد که در این راستا مدیر برای این ترمینال در سازمان بنادر منصوب شده است . هفته گذشته نیز پیمانکارانی که به صورت مشارکتی در مناقصه ساخت فاز سوم بندر شهید رجایی شرکت کرده‌اند ، بازدید از محل داشتند که این امر می‌تواند به روند تسریع کار کمک کند .

  عفیفی‌پور همچنین درباره پس‌کرانه بندر شهید رجایی گفت : ۲۴۰۰ هکتار از اراضی موجود بندر شهید رجایی در پس‌کرانه استفاده شد و آنجا اراضی قابل واگذاری نداریم . همچنین ۲۴۰۰ هکتار اراضی پس‌کرانه جدید هم در نظر گرفته شد که دیوارکشی آن ۸۵ درصد پیشرفت دارد ، بخش زیادی از این اراضی به صورت اسنادی تملک شده است و بخش دیگری هم معارض دارد . البته مشاور خارجی سازمان بنادر و دریانوردی هم‌زمان در حال مطالعه جانمایی این ۲۴۰۰ هکتار است تا بتوانیم در حوزه لجستیک به عنوان شهر لجستیکی سرمایه‌گذار جذب کنیم .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان درباره تأمین تجهیزات بندر شهید رجایی بیان کرد : ۱۰۴ میلیون یورو در قالب گام اول تجهیزات وارد بندر خواهد شد که شامل گنتری‌کرین‌ها است که بخشی از آنها وارد شده و تا پایان سال جاری ۴ فروند از این گنتری‌کرین‌ها روی ریل می‌رود و تا شهریور ۹۷ همه این جرثقیل‌ها به بهره‌برداری می‌رسد . همچنین ۳۷ دستگاه ترانستینر داریم که ۱۵ دستگاه آن در بندر شهید رجایی در حال نصب است و تا پایان سال جاری تعداد زیادی از آنها در پس‌کرانه ترمینال ۲ بندر شهید رجایی به بهره‌برداری خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  گسترش گردشگری دریایی ، حمل و نقل و راه اندازی خط مسافری لنگه به قطر نه تنها به عنوان فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد شغل در این منطقه دارای اهمیت است بلکه با تقویت بخش خصوصی در بنادر غرب هرمزگان می توانیم به رشد و توسعه اقتصادی دست یابیم .

  |

  تشریح عملکرد دو ماهه مجموعه بنادر و دریانوردی قشم

  تشریح عملکرد دو ماهه مجموعه بنادر و دریانوردی قشم

  از مجموع عملیات جابجایی کالا ، یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۷۲۸ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۴ هزار و ۳۵۰ تن به فرآورده‌های نفتی اختصاص داشت که به ترتیب ۳.۲ و ۳.۷ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

  |

  نظرات کاربران