در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برخورداری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از مزایای هاب لجستیکی


  شهر فرودگاهی از حمل‌ونقل چندوجهی به‌عنوان یکی از مشخصه‌ هاب‌های لجستیکی برخوردار بوده و علاوه بر دسترسی به فرودگاه دارای اتوبان و خط ریلی نیز هست .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از مزایای هاب لجستیکی برخوردار است ، عنوان کرد : در بخش لجستیک از ۲۰ شرکت بین‌المللی مشاور گرفتیم و نیازهای آن‌ها را مدنظر قرار دادیم .

  کوروش فتاحی در همایش بین‌المللی حمل‌ونقل و لجستیک ایران با اشاره به فلسفه ایجاد شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) گفت : نگاه وزیر راه و شهرسازی فراتر  از ایجاد یک فرودگاه بین‌المللی بود ، هدف اصلی ما تأثیرگذاری بر GDP کل کشور بود . در این راستا ما به کلیدواژه ارتباطات رسیدیم تا بتوانیم هزینه‌ها را کاهش دهیم ، همین نگاه باعث شد که ما از احداث فرودگاه به سمت احداث شهر فرودگاهی برویم .

  رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خطاب به مهمانان خارجی حاضر در همایش تأکید کرد : شاید بتوان این‌طور گفت که با توجه به حجم گردش مالی شما ، نکته حائز اهمیت این است که هنوز نتوانستید از این ظرفیت اقتصادی در ایران استفاده کنید .

  او با بیان اینکه ما جهانی به شهر فرودگاهی امام (ره) فکر می‌کنیم ، افزود : برای اینکه بتوانیم جهانی پیش برویم و نیازمندی‌های بازار جهانی را مشخص کنیم به سراغ مشاوران خارجی رفتیم .

  رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصریح کرد : در حال حاضر مسترپلن شهر فرودگاهی امام (ره) تمام شده است و در بخش منطقه آزاد نیز ۸۰  درصد پلن آماده است . در بخش لجستیک از ۲۰ شرکت بین‌المللی مشاور گرفتیم و نیازهای آن‌ها را مدنظر قرار دادیم تا بتوانیم بسته پیشنهادی ارائه کنیم که مشوق حضور آن‌ها در شهر فرودگاهی باشد . شهر فرودگاهی از حمل‌ونقل چندوجهی به‌عنوان یکی از مشخصه‌ هاب‌های لجستیکی برخوردار بوده و علاوه بر دسترسی به فرودگاه دارای اتوبان و خط ریلی نیز هست .

  وی با اشاره به ظرفیت‌های لجستیکی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ، توضیح داد : برخورداری از حمل‌ونقل چندوجهی، وجود بندر خشک که دسترسی مستقیم به بنادر فراهم می‌کند، لذا نزدیکی به مراکز پر جمعیت شرایط کم‌نظیری را فراهم کرده‌ است . ما در عین داشتن ۲ هزار ۵۰۰ هکتار منطقه ویژه و هزار و ۵۰۰ هکتار منطقه آزاد هیچ کمبودی از نظر فضای مورد نیاز نداریم .

  رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: ما کاملاً از حمایت برخوردار هستیم .
  مطالب مرتبط

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  ایران با بحران لجستیک روبرو است و این یکی از چند بحران بزرگ کشور است . نبود نظام لجستیک یکی از علل هزینه های بسیار زیاد در کشور است . حتی می‌توان ترافیک شهرهای بزرگ را نیز با نبود نظام لجستیک مرتبط دانست .

  |

  ابراز تمایل ۱۲ شرکت داخلی و خارجی برای احداث پایانه هوایی ایرانشهر

  ابراز تمایل ۱۲ شرکت داخلی و خارجی برای احداث پایانه هوایی ایرانشهر

  پایانه ایران شهر در فاز نهایی قابلیت اعزام و پذیرش ۱۰۰ میلیون مسافر در سال را خواهد داشت ، اما در فاز نخست ظرفیت سالانه این ترمینال ۲۵ میلیون نفر پیش بینی شده است . این پروژه باعث غرور و افتخار هر ایرانی خواهد شد و امیدوارم بتوانیم به زودی این پروژه را شروع کنیم .

  |

  جزئیات آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور

  جزئیات آیین‌نامه ستاد مراکز لجستیک کشور

  مصوبات ستاد مراکز لجستیک از تاریخ تصویب آیین‌نامه به‌موجب تفویض اختیارات قانونی شورایعالی هماهنگی ترابری کشور ، برای کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط لازم‌الاجراست .

  |

  نظرات کاربران