در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۱۳ درصدی صادرات غیرنفتی در بندر کیش


  طی هفت ماه اخیر ، بالغ بر دو هزار و ۴۱ تن از این‌گونه کالاها به خارج از کشور صادر شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۲۴ درصدی حجم ترابری مسافران و گردشگران دریایی در تنها بندرگاه جزیره مرجانی خلیج‌فارس خبر داد .

  احمد شهریاری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بندر کیش طی هفت ماه نخست امسال گفت : از آغاز امسال تا پایان مهرماه سال ۹۶ ، در مجموع یک میلیون و ۶۶۸ هزار و ۲۹۸ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد . از این میزان ، یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۴۵۴ تن به کالای غیرنفتی و ۲۱۵ هزار و ۸۴۴ تن کالای نفتی اختصاص دارد .

  مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۱۳ درصدی صادرات غیرنفتی در این بندر سخن به میان آورد و گفت : طی هفت ماه اخیر ، بالغ بر دو هزار و ۴۱ تن از این‌گونه کالاها به خارج از کشور صادر شد .

  شهریاری همچنین واردات کالاهای غیرنفتی را رقمی بالغ بر ۲۸ هزار و ۶۴۹ تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است . ۸۵۶ هزار و ۵۹۵ تن کالای غیرنفتی در این بندر ، کابوتاژ شد .

  شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش طی هفت‌ماهه نخست امسال را هشت هزار و ۵۶۸ فروند با رشد ۱۶ درصدی اعلام و بیان کرد : از این تعداد ، ۴۳۸ فروند شناور بالای هزار تن و هشت هزار و ۱۳۰ فروند زیر هزار تن وزن داشته است .

  مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق ۲۴ درصدی جابجایی مسافر و گشت‌های تفریحی دریایی در هفت ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت : طی این مدت ، ۸۴۹ هزار و ۶۰۰ نفر از طریق شناورهای مستقر در این بندر ترابری شدند .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  در کنار افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا ، بندر امیرآباد فعالیت خود را برای ارتقا گردشگری دریایی آغاز کرد . بر این اساس اولین جلسه هماهنگی ارگان های دریایی و سازمان های مرتبط در اجرای طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ در سواحل تحت پوشش بندر امیرآباد برگزار شد .

  |

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  گسترش گردشگری دریایی ، حمل و نقل و راه اندازی خط مسافری لنگه به قطر نه تنها به عنوان فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد شغل در این منطقه دارای اهمیت است بلکه با تقویت بخش خصوصی در بنادر غرب هرمزگان می توانیم به رشد و توسعه اقتصادی دست یابیم .

  |

  نظرات کاربران