در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح جدید در بندر شهید رجایی


  ترافیک موجود در این بندر نه تنها موجب بروز مشکلاتی برای فعالیت‌های عملیاتی و خدمات‌رسانی شده است بلکه آثار نامطلوب آن به جاده‌ها به عنوان زیرساخت و سرمایه کشور نیز کشیده می‌شود که یکی از بارزترین آن می‌تواند وقوع تصادفات رانندگی است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عملیات ساخت تقاطع غیر همسطح منتهی به اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بندر تجاری ایران با حضور معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی آغاز شد .

  محمدرضا اللهیار معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح منتهی به اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی گفت : بر اساس برنامه زمان‌بندی ، این پل سه دهانه با طول کل ۱۰۵ متر قرار است طی مدت ۲۲ ماه توسط پیمانکار بخش خصوصی عملیاتی شود . در قالب این پروژه ، علاوه بر ساخت تقاطع غیرهمسطح ، جاده دسترسی به این پل سه دهانه به طول ۱۰۰۰ متر برای تردد کامیون‌ها و همچنین ۵۵۰ متر خط ریل برای تردد واگن‌های باری نیز احداث شود .

  اللهیار هدف از اجرای این طرح را برقراری ارتباط مناسب بین اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی با درب اصلی ورود و خروج بندر و همچنین تسهیل ارتباط اراضی پشتیبانی با بندر خلیج‌فارس به عنوان زون نفتی بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بندر تجاری ایران عنوان کرد .

  وی تفکیک ترافیک ورودی اراضی پشتیبانی از ترافیک کامیون‌ها عبوری به مقصد اسکله‌ها و محوطه‌های اطراف آن به عنوان هدف مهم احداث این پل تقاطع غیرهمسطح برشمرد .

  معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی مبلغ این پروژه را رقمی بالغ بر ۱۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : عباس کمالی معاون مهندسی عمران اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز طی اظهاراتی کاهش ترافیک ، ایمنی مسیر و سرعت در جابجایی کالا از جمله مزایای اجرای این مسیر جدید دسترسی در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور دانست . در قالب مطالعات کامل صورت گرفته ، ساماندهی مسیرهای داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی (اعم از جاده و ریل) و همچنین مسیرهای ورودی و خروجی این بندر با ایجاد و توسعه شریان‌های بندری و ساماندهی علائم راهنمایی و رانندگی مورد نیاز در دستور کار قرار دارد .

  معاون مهندسی عمران اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به جابجایی سالیانه بالغ بر ۷۰ میلیون تن محموله‌های تجاری و تردد روزانه بالغ بر شش هزار کامیون و خودرو سواری در جاده‌های داخلی بندر شهید رجایی ، خاطرنشان کرد: ترافیک موجود در این بندر نه تنها موجب بروز مشکلاتی برای فعالیت‌های عملیاتی و خدمات‌رسانی شده است بلکه آثار نامطلوب آن به جاده‌ها به عنوان زیرساخت و سرمایه کشور نیز کشیده می‌شود که یکی از بارزترین آن می‌تواند وقوع تصادفات رانندگی است .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  فراهم شدن زیرساخت‌‌های اقتصادی بنادر غرب هرمزگان برای سرمایه گذاران

  گسترش گردشگری دریایی ، حمل و نقل و راه اندازی خط مسافری لنگه به قطر نه تنها به عنوان فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد شغل در این منطقه دارای اهمیت است بلکه با تقویت بخش خصوصی در بنادر غرب هرمزگان می توانیم به رشد و توسعه اقتصادی دست یابیم .

  |

  تشریح عملکرد دو ماهه مجموعه بنادر و دریانوردی قشم

  تشریح عملکرد دو ماهه مجموعه بنادر و دریانوردی قشم

  از مجموع عملیات جابجایی کالا ، یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۷۲۸ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۴ هزار و ۳۵۰ تن به فرآورده‌های نفتی اختصاص داشت که به ترتیب ۳.۲ و ۳.۷ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

  |

  نظرات کاربران