در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مدیریت صاحب‌خانه‌ای رویکرد سازمان بنادر در سرمایه‌گذاری


  تاکنون ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور صورت گرفته است و ۳ هزار میلیارد تومان دیگر نیز پیش رو قرار دارد . همچنین علاوه بر آن امکان جذب بیشتر سرمایه تحت عنوان برنامه‌های توسعه‌ای بنادر نیز وجود دارد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مدیریت صاحب‌خانه‌ای را رویکرد این سازمان در سرمایه‌گذاری در بنادر عنوان کرد و گفت : در این مدل زیرساخت‌های بندری ، حوضچه‌های آرامش ، موج‌شکن‌ و اسکله توسط بخش دولتی و در مقابل روبناها ، تجهیزات و پس‌کرانه‌ها برای توسعه مراکز لجستیکی ، توزیع و فعالیت‌های در برگیرنده ارزش‌افزوده توسط بخش خصوصی انجام می‌شود .

  محمد راستاد در اولین پانل همایش بین‌المللی حمل‌ونقل و لجستیک با عنوان نقش بخش خصوصی و دولتی در ایجاد مراکز لجستیک اظهار داشت : با توجه به اینکه بنادر مدرن امروزی صرفاً به‌جای اینکه تغییر دهنده مد حمل‌ونقل باشند حلقه‌های زنجیره یکپارچه جهانی لجستیک هستند . به‌عنوان مراکز لجستیک نیاز است سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مصداق تفکیک سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی در بنادر کشور به صورتی است که زیرساخت‌های بندری و حوضچه‌های آرامش و موج‌شکن‌ها و اسکله توسط بخش دولتی انجام می‌شود گفت : در مقابل روبناها و تجهیزات و پس‌کرانه‌ها برای توسعه مراکز لجستیکی و توزیع و فعالیت‌های در برگیرنده ارزش‌افزوده توسط بخش خصوصی قابل تأمین است .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی این مدل از مدیریت بنادر را مدیریت صاحب‌خانه‌ای عنوان کرد و گفت : این مدل رویکرد ما برای مشارکت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد مراکز لجستیکی در بنادر است که به‌عنوان‌مثال ترمینال کانتینری در فاز ۳ بندر شهید رجایی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود .

  راستاد یادآور شد : تاکنون ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور صورت گرفته است و ۳ هزار میلیارد تومان دیگر نیز پیش رو قرار دارد . همچنین علاوه بر آن امکان جذب بیشتر سرمایه تحت عنوان برنامه‌های توسعه‌ای بنادر نیز وجود دارد .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  تشکیل کمیته راهبردی هوشمندسازی بنادر در سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر و دریانوردی پس از برگزاری اولین همایش بین المللی هوشمندسازی بنادر و با تشکیل شورای راهبردی هوشمندسازی بنادر ، مقرر کرد تا کلیه فعالیت های مرتبط با تبادل الکترونیکی اطلاعات ، منبطق با این دستورالعمل باشد .

  |

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  قدردانی فرمانده کشتی گلف پیرل از اداره کل سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر

  این کشتی خدماتی با ۲ هزار تن ظرفیت و محموله اسید برای تزریق در چاه های نفت بود که خدمه آن به دلیل اختلاف بین مدیریت و مالک شناور دچار بحران شدند . به دلیل عدم دسترسی به ساحل ، اتمام آذوقه ، سوخت و قطع ارتباطات رادیویی این کشتی با مشکلات متعددی روبرو شد .

  |

  نظرات کاربران