در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم جداسازی مسیرهای تجاری و مسافری پایانه های مرزی


  نباید تردد زائران اربعین حسینی در مدت ۲۰روز سبب ضرر و زیان تجار و از دست دادن بازارهای هدف صادراتی شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت : حدود پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در ۲ سال گذشته برای چهاربانده کردن و بهسازی مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی منتهی به گذرگاههای مرزی مهران ، چذابه و شلمچه هزینه شده است .

  خیرالله خادمی در پایانه مرزی چذابه افزود : با صرف این اعتبار بخش های مهمی از مسیرهای منتهی به این سه گذرگاه مرزی چهاربانده ، بهسازی و تعریض شده و متعاقب آن ترافیک در این مسیرها روان و کم خطرتر شده است .

  وی ابراز امیدواری کرد در اربعین سال ۹۷ با تخصیص اعتبار بیشتر همه مسیرهای منتهی به سه گذرگاه شلمچه ، چذابه و مهران را به طور کامل چهاربانده کنیم .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۷۵ کیلومتر از مسیر ۱۱۰ کیلومتری اهواز - حمیدیه ، سوسنگرد - بستان - چذابه چهار بانده شده است وعده داد در سال ۹۷ حدود ۳۵کیلومتر باقی مانده چهاربانده خواهد شد .

  خادمی افزود: هم اکنون تردد زائران اربعین حسینی در مسیر اهواز - چذابه معروف به طریق الحسین(ع) به صورت روان و بدون مساله خاصی صورت می گیرد ولی سیاست وزارت راه و شهرسازی است تا این مسیر که در ایام تردد زائران اربعین حسینی پرترافیک است چهاربانده شود . با وجود مشکلات اعتباری ، جاده ۱۱۰ کیلومتری اهواز تا چذابه به صورت چهاربانده تکمیل خواهد شد تا یکی از زیرساخت های اساسی این مسیر به سرانجام کامل برسد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت جداسازی مسیرهای تجاری و مسافری سه گذرگاه مرزی شلمچه ، چذابه و مهران تاکید کرد و گفت : سیاست دولت بر تفکیک مسیرهای تجاری و مسافری با هدف قطع نشدن صادرات کالاهای غیرنفتی به عراق در ایام اربعین حسینی است .

  خادمی افزود : نباید تردد زائران اربعین حسینی در مدت ۲۰روز سبب ضرر و زیان تجار و از دست دادن بازارهای هدف صادراتی شود . برای جدا سازی مسیر حرکت کامیون های صادراتی و خودروهای زائران اربعین حسینی تا چند کیلومتری مانده به پایانه ها این مسیرها باید کاملا'تفکیک شود به گونه ای که صادرات کالا و تردد زائران به صورت همزمان صورت گیرد .

  استاندار خوزستان چندی پیش نیز با فراهم کردن برنامه ای با هدف تداوم صادرات غیرنفتی به عراق از دو پایانه تجاری چذابه و شلمچه تاکید کرده بود .

  صادرات کالا از مرز شلمچه از پنج روز پیش متوقف و قرار است مرز تجاری چذابه نیز تنها تا پایان روز پنجشنبه به فعالیت خود ادامه دهد .

  پایانه های مرزی چذابه و شلمچه در استان خوزستان و پایانه مهران در استان خوزستان سه گذرگاه اصلی تردد زائران اربعین حسینی است . مرز خسروی در استان کرمانشاه با وجود فراهم کردن زیرساخت لازم ، هنوز از سوی طرف عراقی باز نشده است .
  مطالب مرتبط

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  |

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  نظرات کاربران