در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهبود زندگی روستاییان با ساخت و توسعه راه‌های روستایی


  با تلاش اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی استان همدان ، اکنون ۱۰۰۸ روستای استان راه آسفالت‌ شده مناسب دارند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان درباره وضعیت راه‌های روستایی این استان می‌گوید : بهینه‌سازی ، ساخت و توسعه راه‌های روستایی با هدف بهبود زندگی و دسترسی روستاییان به مراکز شهرها و استفاده بهینه از منابع آب ، زمین و سرمایه اجرا می‌شود .

  مسعود عسگری عنوان می‌کند : راه روستایی بهینه شده امکان بازاریابی محصولات کشاورزی ، دامی و زراعی را ایجاد می‌کند . بر اساس آن زندگی روستاییان با افزایش و تأمین درآمد مکفی بهبود می‌یابد و روستایی تمایل و رغبت بیشتری برای زندگی در روستا که محل تولید و معاش اوست، پیدا می‌کند .

  به گفته وی ، نتیجه این عملکرد راهبردی و زیربنایی در روستاهای استان و کشور موجب مدیریت مهاجرت و کاهش آن با جهت‌گیری به سمت شهرها می‌شود . همچنین راه شریان حمل‌ونقلی است که نقش مهمی در توسعه زیربنایی اقتصادی و اجتماعی و انتقال امکانات و تأسیسات زیربنایی به روستاها دارد .

  عسگری با بیان اینکه روستاهای استان همدان ۳۳۶۳ کیلومتر راه دارند که تا پایان سال گذشته در ۲۶۹۱ کیلومتر از این راه‌ها آسفالت‌ریزی شده است ، می‌گوید : اکنون از راه‌های روستایی استان همدان ۲۹۰ کیلومتر شنی و ۳۸۲ کیلومتر خاکی است .

  با تلاش اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی استان همدان ، اکنون ۱۰۰۸ روستای استان راه آسفالت‌ شده مناسب دارند .

  عسگری با اشاره به اینکه اولویت آسفالت‌ریزی هم با راه‌های روستایی با بیش از ۵۰ خانوار بود ، عنوان می‌کند : ۶۷ روستای باقیمانده هم کمتر از ۵۰ خانوار جمعیت دارند و اکنون ساخت راه برای این روستاها در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان است .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل ، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند ، در اولویت‌های دیگر قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران