در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • به همت مدیریت جدید به افتتاح ترمینال سلام ، نزدیک می شویم


  ترمینال سلام سال گذشته در پیشرفت حدود ۴۵ درصدی متوقف شد و گزارش‌ها حاکی از آن است که پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر به عدد ۶۰ درصد رسیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، پروژه پُرحاشیه ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) که تا چند ماه قبل وضعیت آن نامعلوم بود به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی رسیده است .

  پروژه ترمینال سلام با هدف افزایش ظرفیت فرودگاه امام خمینی در دولت نهم آغاز شد ، اما به دلایلی از جمله تامین منابع مالی چندان به جایی نرسید . با روی کار آمدن دولت یازدهم ، ساخت و تکمیل ترمینال سلام به‌عنوان یکی از اولویت‌های وزیر راه و شهرسازی اعلام شد . در این رابطه نیز عباس آخوندی وعده بهره‌برداری از این پروژه را طی ۱۴ ماه (تابستان ۹۵) داد . اما اواخر بهار سال گذشته روند ساخت ترمینال سلام متوقف شد .

  حدود هشت ماه بعد یعنی دی ماه گذشته بود که قرارداد ساخت این پروژه مجددا امضا و قرار شد طی یکسال (تا دیماه امسال) به بهره‌برداری برسد . برخی اتفاقات پشت‌پرده باعث شد تا در نهایت در یک عصر تابستانی خبر برکناری مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام رسانه‌ای شود . گفته می‌شد وزیر راه و شهرسازی برای کاهش فشارهای بیرونی و تسریع روند ساخت و تکمیل ترمینال سلام اقدام به تغییر مدیریت شهر فرودگاهی امام کرده است .

  ترمینال سلام سال گذشته در پیشرفت حدود ۴۵ درصدی متوقف شد و گزارش‌ها حاکی از آن است که پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر به عدد ۶۰ درصد رسیده است . با توجه به روند کنونی این طرح می‌توان امیدوار بود تا بهار آینده ترمینال سلام تکمیل و به بهره‌برداری برسد .
  مطالب مرتبط

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  ایران با بحران لجستیک روبرو است و این یکی از چند بحران بزرگ کشور است . نبود نظام لجستیک یکی از علل هزینه های بسیار زیاد در کشور است . حتی می‌توان ترافیک شهرهای بزرگ را نیز با نبود نظام لجستیک مرتبط دانست .

  |

  ابراز تمایل ۱۲ شرکت داخلی و خارجی برای احداث پایانه هوایی ایرانشهر

  ابراز تمایل ۱۲ شرکت داخلی و خارجی برای احداث پایانه هوایی ایرانشهر

  پایانه ایران شهر در فاز نهایی قابلیت اعزام و پذیرش ۱۰۰ میلیون مسافر در سال را خواهد داشت ، اما در فاز نخست ظرفیت سالانه این ترمینال ۲۵ میلیون نفر پیش بینی شده است . این پروژه باعث غرور و افتخار هر ایرانی خواهد شد و امیدوارم بتوانیم به زودی این پروژه را شروع کنیم .

  |

  نظرات کاربران