در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برگزاری نشست شورای هماهنگی مدیران سازمان بنادر و دریانوردی


  توجه مدیران به تحولات جدید و آخرین تغییرات در صنعت دریایی و دریانوردی دنیا ، می تواند در جهت ارتقای آگاهی و دانش مدیران سازمان مهم و موثر باشد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام برگزاری نشست شورای هماهنگی مدیران سازمان بنادر پس از وقفه چندین ساله از پیاده‌سازی سامانه جامع دریایی در آینده‌ای نزدیک خبر داد .

  در این نشست که از این پس و در دوره جدید مدیریتی سازمان بنادر یک‌شنبه‌های اول هر ماه برگزار می‌شود ، معاون وزیر راه و شهرسازی از پیاده سازی سامانه جامع دریایی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت : این پروژه یکی از طرح های بسیار مهم سازمان بنادر قلمداد می شود که در صورت اجرا و پیاده سازی درست می تواند در فرآیند دریایی کشور موثر باشد .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه از دو معاونت امور دریایی و مهندسی و امور زیربنایی و این سازمان خواست تا درخصوص عملیاتی‌سازی و اجرای اصولی این سامانه، اهتمام جدی داشته باشند .

  محمد راستاد با اشاره به پروژه آزادسازی خدمات دریایی به عنوان یکی دیگر از طرح های سازمانی ، نشست هماهنگی مدیران ارشد سازمان را در جهت رفع مسائل و مشکلات و انتقال تجربیات موفق موثر دانست .

  راستاد در بخش دیگری از سخنان‌اش با اشاره به بروز تحولات مهم در صنعت بندری و دریایی گفت : توجه مدیران به تحولات جدید و آخرین تغییرات در صنعت دریایی و دریانوردی دنیا ، می تواند در جهت ارتقای آگاهی و دانش مدیران سازمان مهم و موثر باشد .

  راستاد در ادامه با تأکید بر سازماندهی امور قراردادهای سازمان بنادر گفت : فرایند انجام مناقصات و تکمیل مستندات در سازمان باید به صورت متمرکز و بر اساس فرایند مشخصی انجام شود.

  به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی ، علاوه بر سند راهبردی بخش دریایی کشور به عنوان یکی از الزامات سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) ، سند راهبردی سازمان بنادر نیز باید به عنوان سند بالادستی ، توسط مرکز بررسی ها و مطالعات راهبردی این سازمان در دست پیگیری جدی قرار گیرد .

  راستاد همچنین با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی و ضرورت بهره‌مندی از فضای مجازی و ظرفیت‌های خبری در حوزه دریایی کشور ، از روابط عمومی سازمان بنادر خواست اهتمام بیشتری به حوزه اخبار و اطلاع‌رسانی به موقع وقایع داشته باشد .

   
  مطالب مرتبط

  کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات بندری در بندر نوشهر

  کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات بندری در بندر نوشهر

  به‌ منظور افزایش بهره وری و ارتقاء سطح ایمنی و افزایش طول عمر لایروب ارس ، سه دستگاه دیزل ژنراتور دریایی شامل موتور دیزل با مشخصات AD۱۵۸TIF - DOOSAN مدل ژنراتور MECCALTE ۳۲۰ kVA دیزل ژنراتور کوپله فابریک شرکت GREENPOWER ایتالیا با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال خریداری شد .

  |

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر ابتدا‌ «شناور الگو» به عنوان جایگزین شناور سنتی معرفی می‌کند که این جزو برنامه‌های سازمان است ، این شناورها باید از نظر هزینه و کارایی ، عملکرد بهتری نسبت به شناورهای سنتی داشته باشند ، ضمن آنکه بهره‌وری و ایمنی بالاتری داشته باشد .

  |

  لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

  لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

  از آن‌جا که سازمان میراث‌فرهنگی متولی گردشگری دریایی ندارد ، پیگیری اجرای این سند به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده شده است که انتظار می‌رود بعد از عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مرکزی خدمات سفر ، روند پیگیری این موضوع با شتاب بیشتری دنبال شود .

  |

  نظرات کاربران