در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تشریح اقدامات شرکت ساخت و توسعه در خدمات‌دهی به مسافرین اربعین


  عملیات چهارخطه کردن مسیر ایلام به سمت حمیل و از آنجا به سمت مرز مهران که یکی از مرزهای خروجی کشور به شمار می‌رود نیز در حال انجام بوده و بخش‌هایی از آن زیر بار ترافیک رفته است ، همچنین مناطقی از این مسیر که هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته جهت افزایش ظرفیت مسیر کاملا بهسازی و آماده استفاده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص اقدامات این شرکت جهت خدمات‌دهی به مسافرین در ایام اربعین اعلام کرد : عملیات اتمام چهارخطه کردن مسیرهای اسلام آباد - خسروی ، ایلام - حمیل و مهران ، چزابه به شدت در حال انجام بوده و چندین ایستگاه جهت استقرار مسافرین در قسمت‌های ابتدایی و انتهایی که دارای ترافیک بالاتری است تعبیه شده است .

  خیراله خادمی در خصوص پیش‌بینی‌های شرکت ساخت پیرامون محدودیت‌ راه‌ها و ترافیک احتمالی در مسیر زائران در ایام اربعین در کشور بیان کرد : شاید طی سال‌های گذشته شرایط خوبی را در مرزهای خروجی به سمت عراق نداشتیم ولی خوشبختانه در سال جاری اقدامات خوبی را در مسیرهای خروجی و همچنین ورودی به کشور از مرزهای خسروی ، ایلام ، چزابه و شلمچه در بخش‌های جاده‌ای و ریلی (در شلمچه) انجام داده‌ و این مناطق را برای ارائه خدمات به زائرین در ایام اربعین آماده کرده‌ایم .

  خادمی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر عملیات چهارخطه کردن مسیرهای اسلام‌آباد به سمت مرز خسروی در حال انجام است گفت : عملیات چهارخطه کردن ۴۰ کیلومتر این مسیر طی سال جاری انجام شده و خوشبختانه مراحل نهایی آن در حال انجام است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد : عملیات چهارخطه کردن مسیر ایلام به سمت حمیل و از آنجا به سمت مرز مهران که یکی از مرزهای خروجی کشور به شمار می‌رود نیز در حال انجام بوده و بخش‌هایی از آن زیر بار ترافیک رفته است ، همچنین مناطقی از این مسیر که هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته جهت افزایش ظرفیت مسیر کاملا بهسازی و آماده استفاده است .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه سخنان خود از انجام عملیات بهسازی و چهارخطه کردن مسیرهای چزابه – بستان و سوسنگرد -بستان در محدوده مرز چزابه خبر داد و گفت : خوشبختانه در حوزه مرز شلمچه نیز مسیر خرمشهر تا شلمچه چهار خطه بوده و مشکلی برای تردد وجود ندارد .

  این مقام مسئول در خصوص استقرار مسافرین و تعبیه پارکینگ در این مناطق نیز اعلام کرد : خوشبختانه چندین پارکینگ موقتی در سطح چندین هکتار در مرز ایلام ، مهران و چزابه برای استقرار مردم و خودروهایی که به صورت شخصی به مرز می‌روند ایجاد و آماده خدمت‌رسانی به مسافران خواهد بود .

  وی در پایان خاطرنشان کرد :  امید داریم که امسال شاهد مشکلات کمتری در سال جاری نسبت به سنوات گذشته باشیم هرچند که در این ایام پیک ترافیک به سمت مناطق مذکور بالا بوده و مسافرین باید برنامه‌ریزی مناسبی برای سفر خود داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل ، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است .

  |

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس به طول ۷۰۰ کیلومتر احداث می‌شود که قطعه اول آن امروز از سیرجان تا بندرعباس به طول ۶۰ کیلومتر در حال اجرا است و برای مرحله اول آن بخش خصوصی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته است .

  |

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  در حال حاضر ۳۷۶ نفر نیروی انسانی و بیش از ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در این پروژه فعال است که در جهت تسریع پروژه تنها ۱۶۴ نفر در قطعه ۴ به صورت مستقیم مشغول به کار هستند تا آزادراه ارومیه - تبریز که یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آزادراهی است در زمان مقرر به بهره‌برداری ...

  |

  نظرات کاربران