در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کاهش ۱۷ درصدی سوانح دریایی با اقدامات پیشگیرانه سازمان بنادر


  انجام کنترل و بازرسی منظم از کشتی ها در بنادر ، الزام به انجام اصولی بار چینی در شناورها از جمله اقدامات پیشگیرانه ای است که بر کاهش حوادث دریایی در ایران موثر بوده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تعداد کل سوانح شناورهای ایرانی در شش ماهه اول سال جاری ، ۲۸ سانحه بوده که نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل ، ۱۷ درصد کاهش داشته است .

  معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر و با بیان اینکه تلفات انسانی شناورهای ایرانی در این مدت ۶ نفر بوده ، گفت : در بخش تلفات انسانی نیز به نسبت ۶ ماهه اول سال قبل ، ۴۰ درصد کاهش تلفات داشته ایم .

  هادی حق شناس اضافه کرد : تعداد کل سوانح شناورها (ایرانی و خارجی) در شش ماهه اول امسال ، ۲۸ سانحه بوده که در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل ، ۱۷ درصد کاهش داشته است .

  اقدامات پیشگیرانه کنترل بازرسی و ممیزی آموزشی

  بر اساس این گزارش و به گفته معاون امور دریایی سازمان بنادر ، انجام کنترل و بازرسی منظم از کشتی ها در بنادر ، الزام به انجام اصولی بار چینی در شناورها از جمله اقدامات پیشگیرانه ای است که بر کاهش حوادث دریایی در ایران موثر بوده است .

  هادی حق شناس با بیان اینکه آموزش و به کارگیری فرماندهان مجرب در شناورهای باری و مسافری و همچنین ممیزی مراکز آموزش دریانوردی ، در افزایش کیفیت امور دریانوردی و البته کاهش سوانح شناورها در ایران تأثیرگذار بوده است ، از افزایش تجهیزات امداد و نجات طی ۶ ماهه گذشته نسبت به سال قبل خبر داد و گفت : طی یک سال گذشته ۴ فروند شناور ناجی در آب جنوب کشور به ناوگان امداد و نجات دریایی سازمان بنادر اضافه شده است .

  به گفته وی در حال حاضر ۲ دستگاه شناور ناجی نیز در دست ساخت است که تا پایان سال به این ناوگان ملحق می شود . در حال حاضر ۲۰ فروند شناور پیشرفته ناجی در بنادر شمال و جنوب ایران فعال هستند .

  انجام صد ساعت پرواز امداد دریایی  

  عضو هیأت عامل سازمان بنادر همچنین با اشاره به فعالیت های پروازی امداد و نجات دریایی طی ۶ ماهه اول سال ، گفت : در این مدت از طریق مراکز خدمات پروازی (نیروی دریایی جمهوری اسلامی و بخش خصوصی) ، ۵۱ سورتی پرواز و در مجموع نزدیک به ۱۰۰ ساعت پرواز امدادی و پایش آلودگی در آب های شمال و جنوب کشور انجام گرفت .

  بنا بر اعلام حق شناس ، در ۶ ماه گذشته ، ۲۹ سورتی پرواز (به هر بار برخاستن و نشستن هواپیما امدادی یک سورت گفته می شود) در بندرعباس ، یک سورتی در چابهار ، ۹ سورتی در جزیره کیش ، ۳ سورتی در بوشهر و ۱۸ سورتیدر انزلی توسط نیروی دریایی و بخش خصوصی جهت ارائه خدمات امداد و نجات و پایش و مقابله با آلودگی دریایی صورت گرفت .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

  |

  نظرات کاربران