در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رسیدگی به مشکلات حمل قیر با سامانه پایش سلامت حمل قیر


  اردیبهشت سال جاری به دستور وزیر راه و شهرسازی مسئولیت کیفیت کارخانه‌های قیر به مرکز سپرده شد و در این راستا اقدامات مناسبی انجام گرفت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی ضمن تشریح اقدامات آن مرکز در حوزه قیر و آسفالت از راه‌اندازی آزمایشگاه قیر کشور و همچنین سامانه پایش سلامت حمل قیر خبر داد و گفت : متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که در بارگیری قیر عده‌ای با هدف سودجویی ، قیر را با پسماندها مخلوط می‌کنند که به آن اصطلاحا قیر غیر استاندارد می‌گوییم ، راه‌اندازی سامانه پایش سلامت حمل قیر روشی است که می‌تواند به این مشکل رسیدگی کند .

  محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی در نهمین همایش ملی قیر ، آسفالت و ماشین‌آلات که صبح امروز در محل آن مرکز برگزار شد با اشاره به اینکه این کنفرانس محل تعامل صنعت‌گران و دستگاه‌های اجرایی است گفت : در سال‌های اخیر مصوبات مناسبی اخذ شد ، مصوباتی همچون مصوبه هیئت دولت در مورد PG ، ابلاغیه راه‌ها و ابلاغ حمل قیر با تانکرهای دو جداره از جمله مصوبات مهمی بوده‌اند که در حیطه وظایف مرکز در سال‌های اخیر به تصویب رسید .

  شکرچی‌زاده افزود : اردیبهشت سال جاری به دستور وزیر راه و شهرسازی مسئولیت کیفیت کارخانه‌های قیر به مرکز سپرده شد و در این راستا اقدامات مناسبی انجام گرفت .

  رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی اقدامات مرکز تحقیقات را در ۱۱ محور تشریح کرد و گفت : تشکیل کارگروه پالایشگاه قیر ، راه‌اندازی سامانه اطلاعات قیر و آسفالت که اطلاعات جامعی را برای مدیران و مجریان فراهم می‌کند و در افزایش بهره‌وری مؤثر است  و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی بخشی از اقدامات مرکز است.

  وی در بیان سایر اقدامات مرکز خاطرنشان کرد : سامانه جانمایی امولوسیون‌های قیرساز در سطح کشور ، ایجاد شبکه آزمایشگاهی مجهز قیر که در حال حاضر ۲۰ کارخانه فعال هستند ، استفاده از فناوری‌های نو ، انجام پروژه‌های تحقیقاتی ، تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه قیر کشور و راه‌اندازی سامانه پایش سلامت حمل قیر از جمله اقداماتی است که در حال حاضر در مرکز انجام شده است .

  وی در پایان از فعالیت‌های پژوهشگران و دانشگاهیان که در آزمایشگاه‌های مختلف مرکز در حال تحقیق و پژوهش هستند تشکر و قدردانی کرد .

  گفتنی است در مراسم فوق عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، صنعتگران و پژوهشگران حضور بهم رساندند .
  مطالب مرتبط

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  |

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  نظرات کاربران