در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ایمنی و امنیت در جاده ها با سامانه هوشمند جریمه


  تست این سامانه در محور کاشان - قم با موفقیت انجام شده و نزدیک به هشت ماه روی این پروژه بعنوان تست کار شد و نواقص آن برطرف شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون سازمان راهداری گفت : سامانه هوشمند جریمه منجر به افزایش ایمنی و امنیت در جاده های کشور خواهد شد .

  شهرام آدم نژاد ، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری جادهای کشور درباره سامانه جریمه هوشمند حمل‌ و نقل بار (IFS) گفت : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری پلیس راه ، پیرامون حمل و نقل هوشمند چند سالی است که اقدماتی انجام می دهد ، بارنامه های برخط و الکترونیکی کردن آن ، کارت هوشمند ، تجهیزاتی که در جاده های شریانی نصب شده (دوربین های مختلف اعم از تردد و کلیه اقلامی که در رابطه با جابجایی کالا و مسافر دخیل هستند) را به صورت داده های ثبتی جمع اوری کرده و بستری را فراهم کردیم تا حمل و نقل هوشمند در کشور کلید بخورد . این سامانه مجموعه بارهایی که در کشور بدون سند رسمی جابجا می شوند را رصد می کند .

  معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و جاده ای عنوان کرد : اسناد حمل که مهمترین آن ، بارنامه محسوب است ، سندی است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای جابجایی کالا توسط شرکت ها و موسسات مجاز ، صادر می کند و رانندگان برای جابجایی بار باید آن را همراه داشته باشند . بارنامه بعنوان سند مالکیت موقت برای کالا تلقی می شود و رانندگانی که در جاده ها طی مسیر می کنند اگر بارنامه نداشته باشند به خاطر منافع شان و بحث های ایمنی جریمه می شوند. و بعد از جریمه اگر بازهم تکرار شود در کمیسیون ماده ۱۱ با آنها برخورد می گردد .

  وی تصریح کرد: در کمیته پپمایش سوخت در حال بررسی هستیم  که سوخت یارانه خودروهایی را که بارنامه ندارند ، قطع شود . امکان دارد رانندگان در دام باندهای قاچاق  اسیر شوند و باری را حمل کنند که قاچاق بوده و از آن بی اطلاع باشند ، به همین دلیل تفاهماتی با دستگاه های نظارتی انجام شده و ماشین هایی که در جاده ها بارنامه ندارند ظن قوی به قاچاق نسبت به آنها خواهد بود و حتما متوقف خواهند شد .

  وی عنوان کرد : سامانه جریمه هوشمند تقریباً مانند گلوگاهی است که بحث های ایمنی مانند ساعت سلامت رانندگی ، بیمه ، معاینه فنی خودرو و همه مواردی که نسبت به ایمنی و امنیت در رابطه با جابجایی باشد را کنترل می کند . در کشور نزدیک به ۳۴۶۰۰ کیلومتر راه شریانی وجود دارد که فعلا ۳۵ دستگاه WIM نصب شده ، که ۱۱ سامانه این کار را انجام می دهند ، ۶۵ دستگاه دیگر نیز در حال نصب است که امیدواریم تا خرداد ۹۷ تمام شبکه های شریانی کشور به این سامانه تجهیز شوند .

  وی پیرامون تست های اولیه این سامانه عنوان کرد : تست این سامانه در محور کاشان - قم با موفقیت انجام شده و نزدیک به هشت ماه روی این پروژه بعنوان تست کار شد و نواقص آن برطرف شده است . این سامانه می تواند حمل و نقل ایمن و روان همراه با آرامش خاطر ایجاد کند و ایمنی و امنیت در جاده ها را افزایش می دهد .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران