در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راه اندازی نخستین قطار ۵ ستاره کشور در مسیر زنجان - مشهد


  ایستگاه‌های قزوین ، زنجان ، میانه و مراغه چهار ایستگاه اصلی راه‌آهن شمال غرب کشور است و این ناوگان در محدوده ۶ استان حمل و نقل می کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب گفت : این قطار یک روز در میان به مسافران سرویس می دهد و ظرفیت این قطار ۵ ستاره با ۱۰ سالن و ظرفیت ۴۰۰ مسافر است .

  علی خدایی افزود : میزان افزایش تن کیلومتر بار خالص حمل شده راه آهن منطقه شمالغرب در شش ماهه سالجاری ۱۷ درصد و تن کیلومتر بار ناخالص حمل شده ۱۳ درصد بوده است . خوشبختانه طی شش ماهه سال جاری بار جابجا شده از ناوگان ریلی شمالغرب کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و کالاهای جابجا شده مواد صنعتی ، شوینده ، مواد معدنی ، خاک سنگ رویو و مواد اولیه واردات مواد صنعتی از ترکیه و بنادر است .  

  مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب تصریح کرد : قزوین ، زنجان ، آذربایجان شرقی و غربی استان‌هایی هستند که در حوزه استحفاظی راه‌آهن شمالغرب اقدام به جابجایی مسافر می‌کنند .

  خدایی حوزه استحفاظی راه‌آهن شمالغرب را ۱۲۴ کیلومتر مسیر آذربایجان و ۶۰۱ کیلومتر خروجی ایستگاه مراغه اعلام کرد و گفت: این مسیر ریلی ۳۵ ایستگاه دارد .

  وی تاکید کرد : ایستگاه‌های قزوین ، زنجان ، میانه و مراغه چهار ایستگاه اصلی راه‌آهن شمال غرب کشور است و این ناوگان در محدوده ۶ استان حمل و نقل می کند .
  مطالب مرتبط

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  طی این سال‌ها خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات جدی در زمینه توسعه حمل‌ونقل ریلی رخ داده است . به‌صورت متوسط طی سال‌های گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار به‌طور مستقیم از جانب دولت در حمل‌ونقل ریلی سرمایه‌گذاری شده است و این جدا از سرمایه‌گذاری‌هایی است که از طریق سایر ...

  |

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  خط ریلی گرمسار - اینچه برون یکی از مهمترین پروژه های ریلی برای حمل بارهای ترانزیتی در محور شرق دریای خزر است که از چهار استان ایران عبور می کند . ارتقای ایمنی یکی از مهمترین شاخص های این مسیر ریلی است و راه آهن روسیه با همه امکانات ، ایمنی آن را به طور کامل تضمین می کند .

  |

  سخنان رئیس هیت مدیره شرکت راه آهن روسیه

  سخنان رئیس هیت مدیره شرکت راه آهن روسیه

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در مراسم افتتاحیه آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن گرمسار - اینچه برون اولگ بلازاروف رئیس هیئت مدیره راه آهن روسیه به ایراد سخنرانی ...

  |

  نظرات کاربران