در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برگزاری مانور امدادرسانی جاده‌ای در سنندج


  مقدمات اجرای این مانور بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی و با برگزاری جلسات هم‌اندیشی و اتخاذ تصمیمات کمیته راهبردی اجرای مانور تدبیر شد و مانور بدون اطلاع قبلی از محل و زمان برگزاری مانور و به منظور سنجش لحظه رسیدن نیروهای امدادی و عملیاتی به محل حادثه فرضی برگزار شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان از اجرای مانور لحظه صفر بر اساس تصمیمات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و کمیته راهبردی اجرای مانور و با حضور دستگاه‌های اجرایی از جمله اداره کل راه و شهرسازی خبر داد .

  آرتیکاس اقبال با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات و بررسی‌های انجام گرفته ، در حدود ۶۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از حوادث رانندگی در جاده‌ها دقایقی پس از وقوع آن‌ها رخ می‌دهد ، اظهار کرد : امدادرسانی سریع پس از وقوع تصادفات بسیار حائز اهمیت بوده که از آن به عنوان "لحظه طلایی" نام برده شده و در کاهش پیامدها و ضایعات حوادث به شدت مؤثر است .

  وی افزود : یکی از عوامل مهم و اساسی در تحقق این مهم ، همکاری و هماهنگی هر یک از دستگاه‌های امدادرسان جاده‌ای در انجام وظایف محوله است و اجرای مانور امدادرسانی جاده‌ای در استان فرصتی مناسب برای شناسایی آسیب‌ها و محدودیت‌ها، چالش‌های فراروی عملیات امدادرسانی و بروز قابلیت‌ها و فرصت‌ها است . مقدمات اجرای این مانور بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی و با برگزاری جلسات هم‌اندیشی و اتخاذ تصمیمات کمیته راهبردی اجرای مانور تدبیر شد و مانور بدون اطلاع قبلی از محل و زمان برگزاری مانور و به منظور سنجش لحظه رسیدن نیروهای امدادی و عملیاتی به محل حادثه فرضی برگزار شد .

  اقبال در پایان ضمن تشکر از اهتمام واحدهای ستادی و عملیاتی اداره کل راه و شهرسازی ، پلیس ۱۱۰ ، پلیس‌راه ، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر سنندج ، اورژانس ۱۱۵ و جمعیت هلال‌احمر در اجرای مانور، عملکرد تیم‌های سازمانی را برای حضور در محل مانور مثبت و در سطح مناسب ارزیابی کرد .

   
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران