در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • خراسان رضوی پیشرو در تأمین قیر رایگان مورد نیاز راه‌ها


  با توجه به اینکه خراسان رضوی تقریباً ده درصد از طول راه‌های استان را دارا است سالانه نیازمند ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این بخش است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی گفت : خراسان رضوی با جذب ۱۸ هزار تن قیر رایگان از ابتدای امسال تاکنون موفق‌ترین استان کشور بوده است .

  ابراهیم نصری با تأکید بر اینکه یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌هایی که همه‌ساله در ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور صورت می‌پذیرد تأمین مصالح مورد نیاز برای حفظ و نگهداری از راه‌ها و افزایش ایمنی حمل و نقل و اطمینان خاطر استفاده‌کنندگان از راه است تصریح کرد : با توجه به محدودیت‌های اعتباری ، برای نگه‌داری راه‌ها در کشور ، استفاده و بهره‌گیری از قیر یارانه‌ای و همچنین تأمین اعتبارات مورد نیاز از محل منابع استانی در دستور کار قرار گرفته است . امسال حدود ۷۰ درصد از اعتبارات مربوط به بخش منابع عمومی دولت تأمین شده و مابقی نیز از محل اعتبارات استانی و اسناد خزانه تأمین خواهد شد . تخصیص منابع استانی در قالب نقدی و اسناد خزانه ۲۴ میلیارد تومان بوده است .

  کرمانی‌نژاد معاون توسعهٔ مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز در این جلسه با اعلام اینکه در کل کشور برای نگهداری و حفاظت از راه‌ها ، هشت هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص لازم است گفت : با توجه به اینکه خراسان رضوی تقریباً ده درصد از طول راه‌های استان را دارا است سالانه نیازمند ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این بخش است .

  معاون توسعهٔ مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود : یکی از منابعی که می‌توان در جهت خودکفایی اقتصادی عملکرد راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای عملیاتی نمود ، بحث دریافت مابه‌التفاوت قیمت سوخت از رانندگان خارجی است .

  جواد وحدتی فرد معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز در این جلسه از اجرای طرح زمستانی و طرح ویژه پایانی ماه صفر خبر داد و گفت : با توجه به مراسم اربعین حسینی و عزیمت بسیاری از هموطنانمان به کشور عراق ، برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا با توجه به میزان تقاضای زائران ، ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان برای ارائه خدمات بهتر به این دسته از زائران به مرزهای غربی و جنوب غربی کشور اعزام شوند . پس از مراسم اربعین حسینی شاهد حضور زائران بارگاه منور رضوی در عزاداری‌های دههٔ پایانی ماه صفر و شهادت علی ابن موسی‌الرضا می‌باشیم که برای این منظور نیز تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شده تا زائران ، به ویژه کاروان زائران پیاده با حداقل مشکلات به شهرها و مقاصد خود بازگردند .

  در دومین گردهمایی مدیران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی ، دو نفر از مدیران شهرستان‌ها از معضلات، مشکلات و دغدغه‌های خود سخن گفتند . در این مراسم در خصوص تخصیص اعتبارات و نحوه اجرای برنامه‌ها و طرح‌های خودکفایی اقتصادی ، مباحث اجتماعی، حقوق و دیگر مسائل بحث و تبادل‌نظر شد .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران