در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم توسعه روابط دوجانبه حمل و نقل جاده‌ای ایران و ازبکستان


  جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان امضا کننده موافقتنامه همکاری‌های حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیتی (موافقتنامه عشق‌آباد) می‌باشند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سفیر کشور ازبکستان در خصوص برخی مسائل ترانزیتی و حمل و نقل جاده‌ای بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان با مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو کرد .

  رضا نفیسی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی این سازمان با تأکید بر رفع برخی از موانع ترانزیتی و حمل و نقل جاده‌ای با هدف تسهیل در مبادلات تجاری میان دو کشور افزود : در این راستا پیشنهاد می‌گردد جهت کاهش عوارض دریافتی از ناوگان ترانزیت دو کشور و تسهیل در صدور ویزای رانندگان ، نشست کارشناسی حمل ونقل جاده‌ای بین دو کشور برگزار شود و یادداشت تفاهم‌های مورد نیاز تدوین و از سوی مقامات ذی‌ربط دو کشور امضا شود .  

  وی همچنین اظهار داشت : انتقال تجارب در زمینه راهداری ، سامانه‌های الکترونیکی کنترل ناوگان و سایر موارد از جمله پیشنهادهای طرف ایرانی برای توسعه روابط دوجانبه و تسهیل در فرآیندهای کاری حمل و نقلی میان دو کشور اعلام گردید .

  بر اساس این گزارش ، در این جلسه بهادر عبداله یف سفیر کشور ازبکستان با بیان این که اولین قرارداد دوجانبه حمل و نقل جاده‌ای میان دو کشور در سال ۱۹۹۳ (۱۳۷۲) منعقد گردیده است ، خواستار بازنگری در مفاد قرارداد مذکور و ایجاد اصلاحات در آن گردید .

  وی از راه‌اندازی کریدور ترانزیتی میان ازبکستان ، قرقیزستان و چین در آینده نزدیک خبر داد و افزود : احداث این کریدور موجب رونق همکاری‌های حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیتی میان  کشورهای منطقه از جمله ایران خواهد شد ، از این رو از سوی ازبکستان گام‌های اولیه جهت توسعه همکاری‌ها و گفت‌وگوهای کارشناسی میان دو کشور برداشته شده است .

  این گزارش حاکی است ، در جریان مذاکرات ، مقرر شد به زودی تاریخ نشست کارشناسی کمیته حمل و نقل جاده‌ای به منظور رفع مسائل و مشکلات موجود از سوی دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی اعلام گردد .

  گفتنی است جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان امضا کننده موافقتنامه همکاری‌های حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیتی (موافقتنامه عشق‌آباد) می‌باشند .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  نظرات کاربران