در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی در عملیات ساخت آزادراه اصفهان - شیراز


  حدود ۱۷ هزار خودرو در زمان بهره‌برداری از این آزادراه عبور می کنند و بیش از ۱۳۰ کیلومتر مسیر بین اصفهان و شیراز را کاهش می‌دهد و با افزایش ایمنی ، آسایش مردم را در پی خواهد داشت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی در بازدید از عملیات اجرایی آزادراه اصفهان - شیراز از پیشرفت فیزیکی ٦٣ درصدی این پروژه خبر داد و نسبت به اتمام عملیات ساخت آن تا پایان سال ٩٧ ابراز امیدواری کرد .

  وزیر راه و شهرسازی در ادمه سفر ۳ روزه به استان اصفهان به همراه استاندار اصفهان و فارس از آزادراه اصفهان - شیراز بازدید کرد .

  عباس آخوندی با اشاره به روند ساخت آزادراه اصفهان - شیراز گفت : آزادراه اصفهان شیراز یکی از مهم‌ترین آزادراه‌های تندرو کریدور شمال - جنوب است که به صورت یک‌پارچه ۲۲۰ کیلومتر به صورت آزادراهی در دست ساخت قرار دارد . آزادراه اصفهان - شیراز در سفر رئیس جمهور به استان فارس به مردم وعده داده شده بود و پس از وعده ایشان کارگاه‌ها به شدت فعال شدند و امروز پیشرفت این پروژه از ۱۲ درصد در آن زمان به پیشرفتی برابر با ۶۳ درصد رسیده است و امیدوارم برای پایان سال ۹۷ شاهد اتمام عملیات ساخت پروژه باشیم .

  عباس آخوندی پیشرفت این پروژه‌ها را یک رکورد خوب در راهسازی عنوان کرد و گفت : امروز به همراه استاندار فارس و اصفهان از پروژه بازدید کردم و نکته قابل توجه روسازی بتنی در یک چهارم کل طول آزادراه با آخرین فناوری روز جهان است . با استفاده از روسازی بتنی، هزینه نگهداری این آزادراه کاهش پیدا می‌کند و عمر مفید آزادراه افزایش پیدا خواهد کرد . البته دستگاه‌های ساخت این رویه از خارج وارد شده است و با استفاده از مشاوران خارجی ابتدا چنین پروژه‌هایی مورد نظارت قرار می‌گیرند تا اطمینان در کارهای اول حاصل شود و با کیفت خوبی اجرا شود تا به تدریج این دانش به داخل منتقل و در پروژه‌های بعدی به طور ۱۰۰ درصد داخلی اجرا شود .  

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مازاد تولید سیمان در کشور اظهار داشت : با وجود ۲۵ تا ۳۰ میلیون تن تولید سیمان مازاد و صادرات آن به دلیل سنگین بودن این کالا با محدودیت جدی روبرو است در حالی که صادرات قیر برای کشور ارزش افزوده بیشتری دارد . به همین خاطر با اجرا سازی بتنی به صنعت سیمان کمک کنیم و همچنین عمر مفیده جاده‌ها را افزایش دهیم و با صادرات قیر ارزش افزوده ایجاد می‌کنیم و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی برای افزایش میزان بهره‌وری از سرمایه ملی است .

  وی با اشاره به قرار گرفتن این آزادراه در کریدور شمال - جنوب یادآور شد : حدود ۱۷ هزار خودرو در زمان بهره‌برداری از این آزادراه عبور می کنند و بیش از ۱۳۰ کیلومتر مسیر بین اصفهان و شیراز را کاهش می‌دهد و با افزایش ایمنی ، آسایش مردم را در پی خواهد داشت .

  آخوندی نسبت به انجام یک کار ماندگار با ساخت آزادراه اصفهان - شیراز ابراز امیدواری کرد و گفت : با اجرای رویه بتنی در این آزادراه به تدریج در پروژه‌های بعدی می‌بینیم که ساخت جاده با رویه‌های بتنی افزایش خواهد یافت .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن ...

  |

  نظرات کاربران