در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح خط تولید باسکول توزین خودرو در حال حرکت در کاشان


  این سازمانه افزون بر ذخیره‌سازی وزن محوری خودرو ، تشخیص وسایل نقلیه بیش از حد مجاز سنگین برای محافظت از جاده‌ها و پل‌ها را نیز انجام می‌دهد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، برای نخستین بار در خاورمیانه خط تولید باسکول سیستم Weigh in Motion توزین خودرو در حال حرکت (WIM) با حضور داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی در شرکت توزین الکتریک کاشان بهره برداری شد .

  مدیرعامل شرکت توزین الکتریک کاشان در حاشیه بهره برداری خط تولید این نوع باسکول به خبرنگاران گفت : سنسورهای WIM با ضریب خطای وزنی زیر پنج درصد قادر است در تمام انواع سطوح جاده ای مانند آسفالت سخت ، معمولی و سیمانی نصب شود .

  مرتضی پویان ، نصب این باسکول را بسیار سریع و آسان دانست و اظهار کرد : این سامانه به هیچ تمهیدات پیچیده ای برای نگهداری آن در سطح جاده‌ها و یا تعمیر و بازبینی های کوتاه مدت نیاز ندارد . این سازمانه افزون بر ذخیره‌سازی وزن محوری خودرو ، تشخیص وسایل نقلیه بیش از حد مجاز سنگین برای محافظت از جاده‌ها و پل‌ها را نیز انجام می‌دهد .

  وی ، تردد (رفت و آمد) شمار ماشین با ۱۳ کلاس خودرو به صورت آنلاین و ارسال به سامانه جامعه سازمان حمل و نقل جاده‌ای کشور و ثبت تخلف را از دیگر ویژگی‌های این سامانه بیان کرد و گفت : شناسایی خودروها با بار اضافه و سرعت غیرمجاز از دیگر مزیت‌های این سامانه است . پیشتر از سیستم کوارتزی برای توزین خودروها بهره گیری می‌شد که همواره با مشکلاتی مواجه بود اما هم اکنون این سیستم‌ها به نسل جدید «لودسل» تجهیز شده است .

  وی مدت زمان اجرا و نصب این سیستم در محل را با کمترین زمان ممکن در مقایسه با سامانه‌های خارجی ۱۵ روز برشمرد و تصریح کرد : مهمترین ویژگی این سامانه در قیاس با سامانه‌های قدیمی آن است که می‌توان آن را بر اساس ویژگی‌های جاده طراحی و نصب کرد اما سامانه‌های قدیمی فقط در جاده‌های بسیار هموار و مسطح قابل نصب بود .

  مدیرعامل شرکت توزین الکتریک کاشان همچنین ظرفیت قراردادی فعلی این شرکت را ۶۵ سامانه توزین خودرو در حال حرکت برای برخی از جاده‌های کشور بیان کرد و افزود : تولید و بومی سازی این سامانه در شرکت توزین الکتریک ۴۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی داشته است .

  پویان با اشاره به اینکه راه اندازی خط تولید سامانه توزین خودرو در حال حرکت بطور مستقیمم برای بیش از ۱۵۰ نفر شغل ایجاد کرده است ، یادآور شد : ضریب دقت این سامانه بالای ۹۰درصد است .

  نخستین سامانه توزین خودرو در حال حرکت (WIM) در جاده  اردستان - کاشان با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری شد .
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات اجرایی نصب سامانه‌ی توزین در حال حرکت در محور گرمسار - قم

  آغاز عملیات اجرایی نصب سامانه‌ی توزین در حال حرکت در محور گرمسار - قم

  این مورد مزایایی چون جلوگیری از اتلاف زمان ، صرفه‌جویی سوخت و حذف نیروی انسانی را به همراه دارد . بدین صورت که با استفاده از سنسورهای نصب شده در سطح جاده ، وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ شناسایی و به طور هوشمند به پلیس‌راه اطلاع داده می‌شود .

  |

  جلوگیری از اتلاف وقت با کنترل مکانیزه پایانه های مرزی

  جلوگیری از اتلاف وقت با کنترل مکانیزه پایانه های مرزی

  دوربین‌های نصب شده در محورهای استان افزایش ایمنی را به همراه داشته و در کنار کنترل سرعت به عنوان یک عامل بازدارنده از تخطی از سرعت مطمئنه عمل کرده و سرعت لحظه‌ای و متوسط وسایط نقلیه را در اختیار قرار می‌دهد .

  |

  آغاز احداث دومین سامانه توزین حین حرکت استان زنجان

  آغاز احداث دومین سامانه توزین حین حرکت استان زنجان

  سامانه‌های توزین حین حرکت ، قابلیت اندازه‌گیری وزن وسایل نقلیه را بدون نیاز به توقف آن‌ها دارند و عمده‌ترین اهداف به‌کارگیری این سامانه‌ها جلوگیری از تخریب راه‌ها و اعمال مقررات و جمع‌آوری اطلاعات ترافیکی است .

  |

  نظرات کاربران