در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راه‌اندازی لجستیک پارک در اصفهان با کمک وزارت راه و شهرسازی


  در شهریور سال گذشته عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر شرق اصفهان آغاز شد و هم‌اکنون شاهد آغاز زیرسازی کل پروژه هستیم که قطعه ۱ دارای ۶۵ درصد و قطعه ۲ ، ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی نسبت به آمادگی این وزارتخانه برای احداث لجستیک پارک در استان اصفهان خبر داد و گفت : هم‌اکنون شاهد آغاز زیرسازی کل پروژه هستیم که قطعه ۱ دارای ۶۵ درصد و قطعه ۲ ، ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی است ، بر این اساس قطعه اول در سال جاری و قطعه دوم در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد .

  عباس آخوندی در جلسه مشترک با مسئولان شهرستان اردستان اظهار داشت : اردستان منطقه بسیار با ارزشی است که طبق گزارش فرماندار ۴۰۰ هکتار بافت تاریخی نشان از عمق تمدن این منطقه دارد و جمعیت ۴۲ هزار نفری فعلی و ۷۰ هزار نفری سابق نقش تاریخی این منطقه در تمدن را نشان می‌دهد ، همچنین علمای بزرگی از این منطقه برخاسته‌اند که مایه افتخار ملت ایران و مسلمانان هستند .

  وی با اشاره به شرایط سخت دولت تأکید کرد : باید با درک صحیح از اوضاع فعلی کار را جلو ببریم و اگر نه بیان این مطالب راهکار نیست بلکه باید راهکار ارائه کنیم و کارها را پیش ببریم .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات مطلوب در دست انجام در استان اصفهان خاطرنشان کرد : طرح توسعه فرودگاه اصفهان و ساخت ترمینال خارجی آن به مساحت ۹ هزار متر مربع ، آزادراه کنارگذر شرق اصفهان از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود . در شهریور سال گذشته عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر شرق اصفهان آغاز شد و هم‌اکنون شاهد آغاز زیرسازی کل پروژه هستیم که قطعه ۱ دارای ۶۵ درصد و قطعه ۲ ، ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی است ، بر این اساس قطعه اول در سال جاری و قطعه دوم در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد .

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : این پروژه از جهت خارج کردن بار ترافیکی از داخل شهر اصفهان بسیار حائز اهمیت است و همچنین کاهش آلودگی و سهولت تردد را به همراه دارد . البته  قطعه ۱ به دلیل داشتن ورودی – خروجی به اردستان برای این شهرستان از اهمیت زیادی برخوردار است .

  این عوض کابینه دولت دوازدهم در ادامه به جاده اردستان – اصفهان اشاره کرد و گفت : این جاده بعد از آزادراه کنارگذر شرق اصفهان بیشترین اهمیت را برای شهرستان اردستان دارد زیرا باعث اتصال ۲ آزادراه به یکدیگر می‌شود و خوشبختانه در این مسیر ۲۷ کیلومتر زیر بار رفته است و ۱۷ کیلومتر باقیمانده نیز فعال خواهد شد . آخوندی همچنین در ادامه از پیگیری روسازی جاده زواره به طول ۵/۵ کیلومتر خبر داد .

  وزیر راه و شهرسازی در طول این جلسه با اشاره به راه‌های روستایی شهرستان اردستان یادآور شد : وزارت راه و شهرسازی در هر بخشی که قابلیت مشارکت وجود داشته باشد در خصوص تخصیص قیر ، مسائل فنی و ماشین‌آلات کمک می‌کند .

  وی با اشاره به درخواست مسئولان شهرستان اردستان در خصوص بافت‌های تاریخی و میانی گفت : باید طرح‌هایی که از سوی مسئولان شهرستان تهیه شده مورد کارشناسی و بررسی قرار گیرد .

  آخوندی در پایان جلسه به درخواست مسئولان شهرستان برای احداث لجستیک‌پارک ابراز داشت : با توجه به هم‌خوانی این پروژه با ظرفیت منطقه و با توجه به اشتغالزایی متکی به حمل و نقل برای راه‌اندازی آن کمک خواهیم کرد.
  مطالب مرتبط

  حمل و نقل جاده‌ای ستون فقرات حمل و نقل ایران

  حمل و نقل جاده‌ای ستون فقرات حمل و نقل ایران

  اگر چه ایران را به عنوان چهارراه ترانزیتی جهان می‌شناسند اما چهارراه ترانزیتی زمانی عملکرد خوبی دارد که تردد سریع ، آسان و روان باشد . نباید در مسیر ترددها مانع ایجاد کنیم بلکه باید به توسعه لجستیک پارک‌ها و عضویت در کنوانسیون‌های مختلف در حوزه حمل ونقل جاده‌ای ترغیب شویم .

  |

  انجام اقدامات بسیار بزرگ در حوزه ریلی بار و مسافر

  انجام اقدامات بسیار بزرگ در حوزه ریلی بار و مسافر

  وقتی ریل‌های درون‌شهری مانند مترو در زیر زمین و تراموا بر روی زمین ایجاد می‌شود شهروندان باید به این تفکر برسند که برای رسیدن به کارهای روزانه از صبح هنگام ، خودرو را کنار گذاشته و از حمل‌ونقل ریلی استفاده کنند .

  |

  تاب‌آور کردن شهرها با حرکت به سمت شهرسازی ریل پایه

  تاب‌آور کردن شهرها با حرکت به سمت شهرسازی ریل پایه

  در فرودگاه مهرآباد در مدت بحران برف ، دید فرودگاه به ۳۰۰ متر رسید و عملا امکان نشست و برخاست هواپیما را غیرممکن کرد . در فرودگاه امام خمینی وضعیت بدتر بود زیرا بوران خیلی شدید بود بنابراین یک وضعیت غیرعادی ایجاد شده بود .

  |

  نظرات کاربران