در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح ۱۵ کیلومتر از آزادراه غرب اصفهان توسط وزیر راه و شهرسازی


  وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر چهارشنبه وارد اصفهان شد تا در یک سفر سه روزه از برخی طرح های عمرانی استان اصفهان بازدید و در افتتاح برخی دیگر شرکت می کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، بخش مهمی از شبکه شریانی کشور شامل ۱۵ کیلومتر از آزادراه غرب اصفهان با حضور وزیر راه و شهرسازی و مقامات استانی ظهر دیروز افتتاح شد .

  ۱۵ کیلومتر از آزادراه غرب اصفهان ظهر دیروز در جریان دومین روز از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان افتتاح شد .

  گفتنی است طول کل آزادراه غرب اصفهان ۹۳ کیلومتر است که تا کنون ۷۹ کیلومتر از این آزادراه در دست بهره‌برداری قرار دارد و امروز ۱۵ کیلومتر باقی‌مانده نیز افتتاح شد . این آزادراه دارای ۵ دستگاه تقاطع غیرهمسطح است و تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است .

  این آزادراه به عنوان بخش مهمی از شبکه شریانی کشور در کاهش بار ترافیکی و آلودگی هوای شهر اصفهان و انتقال سریع بار و مسافر از نقاط مهم و استراتژیکی مانند کارخانجات ذوب‌آهن ، مجتمع فولاد مبارکه و کارخانه‌های سیمان سپاهان ، پلی‌اکریل ، صنایع نظامی و پتروشیمی ، فولاد سبا و صنایع حاشیه‌ساز زاینده‌رود و شهرک صنعتی مبارکه به دیگر استان‌های کشور نقش بسزایی دارد .

  گفتنی است خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل ، سیدحسین میرشفیع معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و مقامات استانی در این مراسم حضور داشتند .

  وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر چهارشنبه وارد اصفهان شد تا در یک سفر سه روزه از برخی طرح های عمرانی استان اصفهان بازدید و در افتتاح برخی دیگر شرکت می کند . وی در نخستین روز سفر خود به اصفهان از طرح های توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان و عملیات اجرایی آزادراه شرق اصفهان بازدید کرد .

  بازدید از دو بانده محور اصفهان - اردستان و افتتاح روکش آسفالت در سطح استان و افتتاح WIM 'توزین درحال حرکت' از دیگر برنامه های امروز سفر وزیر راه و شهر سازی به اصفهان است .

  افتتاح ۱۵ کیلومتر از آزاد راه غرب اصفهان ، آغاز عملیات اجرایی احیای بافت فرسوده محله همت آباد ، بازدید از طرح قطارشهری بهارستان ، افتتاح ایستگاه راه آهن ریز و ۱۲ کیلومتر خط اتصال به فولادمبارکه و بازدید از طرح دو خطه شدن مسیر ریلی زرین شهر به بافق از برنامه های فردا در سفر وزیر راه و شهرسازی به اصفهان است .

  بر اساس برنامه پیشنهادی سفر وزیر راه و شهرسازی ، وی روز جمعه نیز از فلاورجان و طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران بازدید می کند .
  مطالب مرتبط

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس به طول ۷۰۰ کیلومتر احداث می‌شود که قطعه اول آن امروز از سیرجان تا بندرعباس به طول ۶۰ کیلومتر در حال اجرا است و برای مرحله اول آن بخش خصوصی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته است .

  |

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  در حال حاضر ۳۷۶ نفر نیروی انسانی و بیش از ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در این پروژه فعال است که در جهت تسریع پروژه تنها ۱۶۴ نفر در قطعه ۴ به صورت مستقیم مشغول به کار هستند تا آزادراه ارومیه - تبریز که یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آزادراهی است در زمان مقرر به بهره‌برداری ...

  |

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های ریلی و راهسازی

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های ریلی و راهسازی

  طبق برنامه‌ و زمان‌بندی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ، اواخر فضل تابستان سال جاری برای افتتاح این پروژه پیش‌بینی‌شده بود اما با تغییر دستگاه اجرایی از سوی دولت ، ‌پیمانکاران دچار بلاتکلیفی شده‌اند که امیدواریم با رفع این بلاتکلیفی در زمان مقرر راه‌آهن قزوین-رشت ...

  |

  انتخاب بانک دولتی به عنوان فاینانسور پروژه‌‌های زیرساختی راه‌آهن میانه - اردبیل

  انتخاب بانک دولتی به عنوان فاینانسور پروژه‌‌های زیرساختی راه‌آهن میانه - اردبیل

  در طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسعه ریلی کشور بعد از اتصال پنج مرکز استان به شبکه ریلی ، اتصال پنج مرکز دیگر استان در اولویت قرار می‌گیرد که اتصال استان اردبیل به خط‌آهن سراسری یکی از مهمترین طرح‌ها است .

  |

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل ، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند ، در اولویت‌های دیگر قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران