در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ضرورت عدم بخشودگی تخلفات راهنمایی و رانندگی در کشور


  ۶۰ درصد جرایم رانندگی طبق قانون باید در اختیار سازمان راهداری و ۴۰ درصد به پلیس پرداخت شود اما متاسفانه در دو سال گذشته فقط ۳۰ درصد این مبلغ به راهداری اختصاص پیدا کرده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : تخلفات رانندگی نباید به هیچ وجه بخشیده شود و اگر راننده‌ای بعد از گذشت چهار ماه جریمه خود را پرداخت نکرد باید پلاک و گواهینامه او لغو شود .

  داوود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مراسم افتتاح ۳۵ مرکز مانیتورینگ و سامانه هوشمند ثبت تخلف با بیان اینکه جمعیت کشور ما یک درصد جمعیت کل جهان است ، اظهار کرد : ۱۹ میلیون خودرو در کشور پلاک‌گذاری شده است . ۱ میلیارد خودرو در جهان وجود دارد که تعداد خودروهای کشور ما ۱.۸ درصد خودروهای جهان است .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه میزان جابجایی کالا و مسافر در کشور ما بیش از نود درصد از طریق جاده و کمتر از ده درصد ریلی انجام می‌شود ، ادامه داد : کمتر از ۳ تا ۴ درصد حمل بار از طریق ریل انجام می‌شود . حمل و نقل جاده‌ای در کشور ما از حداقل متوسط جهانی بیشتر است و این اعداد میزان تلفات جاده ای در کشور ما را نشان می‌دهد .

  جانباختن بیش از ۱۶ هزار نفر در حوادث رانندگی

  وی افزود : تعداد تلفات جاده ای در جهان بین ۱ میلیون و ۲۵۰ تا ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است در صورتی که در کشور ما حدود ۱۶ هزار و ۹۰۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهند .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در شرایطی که سهم تلفات جاده‌ای در کشور ما ۱.۲۵ درصد متوسط جهانی است ، گفت : در سال‌های گذشته توانستیم تلفات را کاهش دهیم اما در شرایطی که تعداد خودروها در حال افزایش است ، کاهش پیش از این در تلفات جاده‌ای کار مشکلی به نظر می‌رسد اما خوشبختانه مقدمات کار فراهم است و هماهنگی بین تمام دستگاه ها ایجاد شده است .

  کشاورزیان با بیان اینکه نیازمند پیشرفت قانونی هستیم ، گفت : به نظر بنده نباید تخلفات رانندگی بخشیده شود و اگر شخصی بیش از چهار ماه جریمه خود را پرداخت نکرد ، باید پلاک و گواهینامه او لغو شود .

  پرداخت  ۳۰ درصد از  جرایم رانندگی به سازمان راهداری در ۲ سال گذشته

  وی تصریح کرد : ۶۰ درصد جرایم رانندگی طبق قانون باید در اختیار سازمان راهداری و ۴۰ درصد به پلیس پرداخت شود اما متاسفانه در دو سال گذشته فقط ۳۰ درصد این مبلغ به راهداری اختصاص پیدا کرده است .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران