در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • واگذاری سراسری سامانه تایید تخلفات به قرارگاه پلیس‌راه استان‌های کشور


  استفاده از همه توان و ظرفیت بومی مجموعه‌های دانش‌بنیان این حوزه در کشور در راستای حمایت از تولید داخل به میزان صددرصد و صرفه‌جویی ارزی ۸۰ میلیون دلاری در کل اجرای پروژه ، از ویژگی‌های انحصاری این سامانه است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مراسم افتتاح واگذاری سراسری تایید تخلفات ثبت شده توسط سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای به قرارگاه پلیس راه استان‌های کشور با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و جانشین فرمانده ناجا به صورت ویدئو کنفرانس در شهرک آزمایش و مرکز مانیتورینگ مبین برگزار شد .

  افتتاحیه واگذاری سراسری سامانه تایید تخلفات ثبت شده توسط سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای به قرارگاه پلیس‌راه استان‌های کشور صبح امروز با حضور داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری ، شهرام آدم نژاد معاون برنامه ریزی این سازمان و سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا ، سردار تقی مهری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور ، سردار حمیدی رئیس پلیس راه کشور به صورت ویدیو کنفرانس در شهرک آزمایش و مرکز مانیتورینگ شرکت مبین پیمانکار نصب و راه اندازی سامانه های یکپارچه ثبت تخلفات عبور و مرور برگزار شد .

  گفتنی است فاز اول پروژه ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای در بهمن ماه ۱۳۹۴ توسط وزیر راه و شهرسازی و فرمانده پلیس راهبر ناجا به بهره‌برداری رسید و هم‌اکنون عملیات اجرایی سال سوم پروژه علاوه بر ۱۲۰۰ سامانه قبلی در سایر محورهای شبکه کشور آغاز شده است .

  لازم به ذکر است در راستای پایداری و نگهداری سامانه‌ها تمامی قرارگاه به صورت یکپارچه و ۲۴ ساعته از مرکز مانیتورینگ تهران مورد پایش پاسخگویی و رفع مشکلات قرار می‌گیرد .

   

   

   

  با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نیاز کشور به حل مشکلات و معضلات عبور و مرور جاده‌ای ، وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه ناجا از سال‌های گذشته اقدام به نصب سامانه‌های ثبت تخلفات جاده‌ای کرده‌اند و از مرداد ۹۴ مقرر شد سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات جاده ای در جاده‌های کشور عملیاتی شود که فاز اول این پروژه در بهمن ماه ۹۴ با حضور وزیر راه و شهرسازی و پلیس راهور ناجا به بهره‌برداری رسید و هم‌اکنون عملیات اجرایی سال سوم پروژه علاوه بر ۱۲۰۰ سامانه قبلی، در سایر محورهای شریانی کشور آغاز شده است .

  استفاده از همه توان و ظرفیت بومی مجموعه‌های دانش‌بنیان این حوزه در کشور در راستای حمایت از تولید داخل به میزان صددرصد و صرفه‌جویی ارزی ۸۰ میلیون دلاری در کل اجرای پروژه ، از ویژگی‌های انحصاری این سامانه است .

  اصلاح رفتار رانندگان و کاهش خسارت جانی و مالی ، کاهش تخلفات و صرفه‌جویی در استفاده از نیروهای پلیس از اثرات فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی این پروژه است .

  ایجاد زیرساختی برای سایر حوزه‌های سیستم‌های حمل و نقل هوشمند ITS ، نوآوری در مدل مدیریت پروژه بومی و دانش کنترل پروژه برای ITS جاده‌ای و شهری از دستاوردهای اجرایی پروژه است .

  در این راستا سامانه تأیید تخلفات در فاز آزمایشی در قرارگاه های استان البرز و قزوین اجرا شد و پس از عملیاتی شدن و اجرای موفقیت‌آمیز ، به کل قرارگاه های پلیس راه کشور توسعه یافت .

   

   

  از مزیت‌های اصلی این سامانه‌های هوشمند می‌توان به نظارت بر حوزه سرزمین و قرارگاه پلیس راه در استان، تمرکززدایی از بررسی و تأیید تخلفات در ۳۵ مرکز مانتیتورینگ قرارگاه استانی پلیس راه کشور ، ایجاد زیرساخت برای کنترل تخلفات حادثه‌ساز و سرعت متوسط و لحظه‌ای در جاده‌ها و تسریع در تأیید تخلفات و ثبت برخط در بانک اطلاعاتی تخلفات خودرویی ، از مزایای اجرای این سیستم هوشمند است .

  افزایش ۳۵ برابری نظارت بر عملکرد سامانه‌های هوشمند و تسریع در رفع آسیب‌ها و خسارات احتمالی ، ایجاد انگیزه بیشتر برای خدمت‌رسانی به مردم و بهره‌برداری از سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات استانی و کاهش سفرهای درون و برون‌شهری به منظور رسیدگی به اعتراضات و افزایش رضایتمندی از دیگر مزایای اجرای سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در جاده‌ها است .

  بنا بر این گزارش ، این پروژه که با کارفرمایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پیمانکاری شرکت مجری سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی (شرکت ارتباطات رهکام ایرانیان) از مردادماه سال ۹۴ آغاز شد و تا سه سال ادامه دارد .
  مطالب مرتبط

  اهمیت مأموریت و برنامه‌های سازمان راهداری در سفرهای نوروزی

  اهمیت مأموریت و برنامه‌های سازمان راهداری در سفرهای نوروزی

  با توجه به نزدیکی به سال نو و آغاز طرح سفرهای نوروزی لازم است تمامی همکاران و دست‌اندرکاران واحدهای استانی با آمادگی بیش از همیشه و با به‌کارگیری تمام ظرفیت و توان در اختیار برای انجام سفرهای ایمن هم‌وطنان تلاش جدی داشته باشند تا ضمن جلب رضایت پروردگار موجبات آرامش و آسایش ...

  |

  تهدید اقتصاد ملی با بروز سوانح رانندگی

  تهدید اقتصاد ملی با بروز سوانح رانندگی

  حمل و نقل هوشمند نقش مهمی در اقتصاد حمل‌ونقل جاده ای سراسر جهان ایفا می کند از این رو یک مجری مستقلی برای حوزه فناوری اطلاعات و حمل‌ونقل هوشمند قرارداده ایم .

  |

  وضع قوانین و شرایط مناسب عامل ایجاد بندر هوشمند

  وضع قوانین و شرایط مناسب عامل ایجاد بندر هوشمند

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیر گروه حمل و نقل دریایی DBA ایتالیا گفت : نمی توان بدون ابزارهای لازم بندر هوشمند ایجاد کرد . مارکو پولیتی که در همایش بین المللی بندر هوشمند در تهران به ...

  |

  انتصاب عبدالهاشم حسن نیا به ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

  انتصاب عبدالهاشم حسن نیا به ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

  سیاست دولت در حمل و نقل جاده‌ای بیشینه کردن سهم بخش خصوصی در این صنعت است . لازمه این کار بازسازی ساختاری صنعت حمل و نقل جاده‌ای بر اساس این ماموریت و بسترسازی برای ورود گسترده بخش خصوصی چه در حوزه توسعه زیرساخت و چه در حوزه ناوگان و ایجاد بنادر خشک و همچنین ایجاد پارک‌های ...

  |

  نظرات کاربران