در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توجه ویژه به توسعه راه آهن در سیاست های اقتصاد مقاومتی


  سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی به کاهش مصرف سوخت ، کاهش تلفات جاده ای و کاهش آلایندگی های زیست محیطی منجر خواهد شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سعید رسولی ، عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : در سیاست های اقتصاد مقاومتی به توسعه راه آهن و ایجاد مزیت رقابتی توجه جدی شده است و این مهم در اولویت برنامه های راه آهن و دولت دوازدهم قرار دارد .

  وی شنبه در بازدید از عملیات اجرایی احداث خط دوم بافق - میبد - زرین شهر و خطوط آهن و ابنیه فنی آن افزود : راه آهن و حمل و نقل ریلی محور اصلی توسعه و نماد اقتصاد مقاومتی در کشور است .

  عضو هیات مدیره راه آهن ، با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ به نام 'سال اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال' گفت : حمل و نقل ریلی به عنوان مهمترین موضوع در توسعه کشورها، مورد توجه کارشناسان و صاحب نظران قرار دارد .

  رسولی گفت : سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی به کاهش مصرف سوخت ، کاهش تلفات جاده ای و کاهش آلایندگی های زیست محیطی منجر خواهد شد .

  وی با اشاره به اینکه توافق های انجام شده با مسئولان محلی در باره خط دوم بافق - میبد - زرین شهر چند جانبه است ، اظهار کرد : راه آهن همه تعهدات خود را در باره این پروژه انجام داده یا در حال انجام است و برای تکمیل کار به همکاری سایر دستگاه های مسئول نیاز دارد .
  مطالب مرتبط

  کاهش استفاده از خودرو در جاده ها سیاست وزارت راه و شهرسازی

  کاهش استفاده از خودرو در جاده ها سیاست وزارت راه و شهرسازی

  استراتژی و سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که استفاده از خودرو در جاده ها کاهش پیدا کند و مردم به استفاده از حمل و نقل ریلی که کمترین میزان تصادفات را داراست ، رو بیاورند ، چرا که این امر یک راه حل پنهان برای کاهش تلفات جاده ای است .

  |

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  افزایش ظرفیت ریلی در غرب دریای خزر با اتصال ریلی رشت به آستارا

  طی این سال‌ها خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات جدی در زمینه توسعه حمل‌ونقل ریلی رخ داده است . به‌صورت متوسط طی سال‌های گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار به‌طور مستقیم از جانب دولت در حمل‌ونقل ریلی سرمایه‌گذاری شده است و این جدا از سرمایه‌گذاری‌هایی است که از طریق سایر ...

  |

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  تضمین ایمنی کامل خط ریلی گرمسار - اینچه برون توسط راه آهن روسیه

  خط ریلی گرمسار - اینچه برون یکی از مهمترین پروژه های ریلی برای حمل بارهای ترانزیتی در محور شرق دریای خزر است که از چهار استان ایران عبور می کند . ارتقای ایمنی یکی از مهمترین شاخص های این مسیر ریلی است و راه آهن روسیه با همه امکانات ، ایمنی آن را به طور کامل تضمین می کند .

  |

  نظرات کاربران