در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۲۷ درصدی ترانزیت کالا از مرزهای فعال کشور


  بیشترین حجم مسیرهای پرتردد کالا از مرزهای کشور از پرویز خان به بندر امام ، بندر شهید رجایی به مرز باشماق و بندر شهید رجایی به مرز دوغارون بوده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طی ۶ ماهه ابتدای سال ۹۶، بیش از ۴ میلیون و ۸۵۷ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور ترانزیت شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد افزایش داشته است .

  رضا نفیسی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل نقل بین‌المللی این سازمان با اعلام این خبر ، افزود : در پی اقدامات انجام‌شده از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در زمینهٔ توسعه و بهبود زیرساخت‌های حمل‌ونقل و تقویت کریدورهای ترانزیتی از مسیر جمهوری اسلامی ایران ، هماهنگی با سازمان‌های ذی‌ربط و برنامه‌ریزی و فعال نمودن مناسبات ترانزیتی و حمل‌ونقلی با کشورهای منطقه ، همچنین تعامل و همکاری بخش خصوصی فعال در حوزه حمل‌ونقل بین‌المللی در کشور طی مدت مذکور از مجموع کالاهای ترانزیت شده ، یک‌میلیون و ۵۴۰ هزار تن را مواد نفتی و ۳ میلیون و ۳۱۷ هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند که عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مواد سوختی ، انواع پنبه ، محصولات کشاورزی و مواد غذایی بوده است .

  مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی افزود : در مدت‌زمان مذکور ، از میان مرزهای کشور بندر شهید رجایی با یک‌میلیون و ۷۰۴ هزار تن معادل ۱ / ۳۵  درصد فعال‌ترین مرز در زمینهٔ ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود . پس‌ از آن مرزهای پرویز خان با  ۸ / ۲۰  درصد و بازرگان با ۱  / ۱۰ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند .

  نفیسی بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام کرد و افزود : بیشترین حجم مسیرهای پرتردد کالا از مرزهای کشور طی مدت مذکور از پرویز خان به بندر امام ، بندر شهید رجایی به مرز باشماق و بندر شهید رجایی به مرز دوغارون بوده است .

  ​وی خاطرنشان کرد : جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک خود به عنوان چهار راه ترانزیتی آسیا و اروپا دارای پتانسیل‌های کافی برای افزایش ترانزیت کالا و مسافر از طریق شیوه‌های گوناگون حمل‌ونقل می‌باشد و تجار و بازرگانان کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای به لحاظ ایمنی و سهولت تردد تمایل و علاقمند به ترانزیت کالاهای خود از قلمرو جمهوری اسلامی ایران می‌باشند .
  مطالب مرتبط

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  رانندگان سواری و کرایه کشور در انتظار مساعدت دولت در بحث یارانه بیمه

  ناوگان حمل و نقل ما فرسوده است و باید ناوگانی داشته باشیم که جدا از ایمن و استاندارد بودن در شأن مردم و رانندگان کشورمان باشد . با این حال تسهیلات داده شده و نوسازی ناوگان عمومی باید مقرون به صرفه باشد و امیدواریم با همراهی دولت بتوانیم تسهیلاتی ارزان در اختیار بگیریم .

  |

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  آغاز طرح توزیع لاستیک با ارز دولتی در استان قم

  با توجه به توافق فی‌مابین این اداره کل و انجمن‌های صنفی رانندگان مقرر شد پس از اعلام و ارائه آمار پیمایش توسط این اداره کل ، انجمن‌های صنفی رانندگان نسبت به صدور معرفی‌نامه رانندگان برمبنای اولویت‌بندی پیمایشی ، جهت دریافت دو حلقه لاستیک از نمایندگی‌های فروش لاستیک ...

  |

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  تاکید بر نگاه مطالعاتی و ساختاری به فعالیت های راهداری و حمل و نقل

  سه هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که محورهای مواصلاتی این استان در مسیر استان های جنوبی و غربی قرار دارد . همچنین در حدود ۲۳ هزار نفر از رانندگان این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند .

  |

  نظرات کاربران