در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۲۷ درصدی ترانزیت کالا از مرزهای فعال کشور


  بیشترین حجم مسیرهای پرتردد کالا از مرزهای کشور از پرویز خان به بندر امام ، بندر شهید رجایی به مرز باشماق و بندر شهید رجایی به مرز دوغارون بوده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طی ۶ ماهه ابتدای سال ۹۶، بیش از ۴ میلیون و ۸۵۷ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور ترانزیت شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد افزایش داشته است .

  رضا نفیسی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل نقل بین‌المللی این سازمان با اعلام این خبر ، افزود : در پی اقدامات انجام‌شده از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در زمینهٔ توسعه و بهبود زیرساخت‌های حمل‌ونقل و تقویت کریدورهای ترانزیتی از مسیر جمهوری اسلامی ایران ، هماهنگی با سازمان‌های ذی‌ربط و برنامه‌ریزی و فعال نمودن مناسبات ترانزیتی و حمل‌ونقلی با کشورهای منطقه ، همچنین تعامل و همکاری بخش خصوصی فعال در حوزه حمل‌ونقل بین‌المللی در کشور طی مدت مذکور از مجموع کالاهای ترانزیت شده ، یک‌میلیون و ۵۴۰ هزار تن را مواد نفتی و ۳ میلیون و ۳۱۷ هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند که عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مواد سوختی ، انواع پنبه ، محصولات کشاورزی و مواد غذایی بوده است .

  مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی افزود : در مدت‌زمان مذکور ، از میان مرزهای کشور بندر شهید رجایی با یک‌میلیون و ۷۰۴ هزار تن معادل ۱ / ۳۵  درصد فعال‌ترین مرز در زمینهٔ ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود . پس‌ از آن مرزهای پرویز خان با  ۸ / ۲۰  درصد و بازرگان با ۱  / ۱۰ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند .

  نفیسی بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام کرد و افزود : بیشترین حجم مسیرهای پرتردد کالا از مرزهای کشور طی مدت مذکور از پرویز خان به بندر امام ، بندر شهید رجایی به مرز باشماق و بندر شهید رجایی به مرز دوغارون بوده است .

  ​وی خاطرنشان کرد : جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک خود به عنوان چهار راه ترانزیتی آسیا و اروپا دارای پتانسیل‌های کافی برای افزایش ترانزیت کالا و مسافر از طریق شیوه‌های گوناگون حمل‌ونقل می‌باشد و تجار و بازرگانان کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای به لحاظ ایمنی و سهولت تردد تمایل و علاقمند به ترانزیت کالاهای خود از قلمرو جمهوری اسلامی ایران می‌باشند .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  |

  نظرات کاربران