در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جزئیات اجرای عملیات حج سال ۹۶ توسط شرکت فرودگاه‌ها


  پروازهای رفت از ۸ مرداد شروع و در ۴ شهریور به اتمام رسید و در طول ۲۸ روز ۳۲۴ پرواز انجام شد که حدود ۸۶ هزار زائرا به به عربستان منتقل کرد ، همچنین پروازهای برگشت از ۱۴ شهریور تا ۴ مهر انجام شد و در مدت ۲۲ روز با انجام ۳۰۶ پرواز حجاج به وطن بازگشتند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ، گفت : پس از ابلاغ انجام حج سال ۹۶ ، شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران به سرعت نسبت به انسجام برون و درون سازمانی و ابلاغ ماموریت به ستاد و فرودگاه‎ها اقدام کرد و با انسجام خوب سازمانی ، پس از انجام حدود پنج ماه هماهنگی و عملیات اجرائی ، به مدد الهی عملیات اعزام و پذیرش حجاج با نهایت دقت و آرامش انجام شد .

  سید محمود رضوی در رابطه با حج تمتع سال ۹۶ گفت : با عنایت به حوادث سال ۹۴ و تعطیلی یک ساله حج و همچنین شرایط خاص منطقه ، حج امسال از اهمیت ویژه‎ای برخوردار بود که با تدبیر مقامات عالی کشور ، تصمیم به برگزاری آن گرفته و در فروردین به همه ارگان‎های مرتبط ابلاغ شد .

  وی با اشاره به اینکه انجام هرچه بهتر این عملیات در فرودگاه‎ها از مهمترین خواسته‎ها و دغدغه‎های رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و همچنین قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاهی بود ، افزود : به همین منظور برای آماده‎سازی اجرای عملیات حج اقدام به معرفی و ابلاغ مسئول عملیات حج شرکت و فرودگاه‎ها ، برگزاری جلسات هماهنگی در رده ستادی و بالغ بر ۲۰ جلسه ، برگزاری جلسات هماهنگی فرودگاهی (بالغ بر ۲۰۰ جلسه) ، پیگیری و اقدام در خصوص رفع مشکلات و نیازهای تجهیزاتی فرودگاه‎ها در جهت برگزاری با هر چه بهتر عملیات بدرقه و استقبال حجاج ، تدوین و ارسال دستورالعمل‎های مرتبط با عملیات حج (۹ دستورالعمل) ، تهیه بانک اطلاعاتی پروازهای حج ، دریافت و ارسال برنامه زمان‎بندی پروازهای حج (طی ۱۱ مرحله) ، راه‎اندازی صفحه مخصوص حج پرتال شرکت و به روزرسانی مداوم آن ، تهیه و ارسال گزارش روزانه ، هفتگی و نهائی پروازها در دو سطح خبری و مدیریتی و ارسال آن به مراجع ذی‎ربط و بازدید از روند عملیات جاری حج فرودگاه‎ها شد .

  رضوی با اشاره به اینکه در عملیات نقل و انتقال حجاج امسال ۲۰ فرودگاه کشور حضور مستقیم داشتند که فرودگاه بیرجند برای اولین بار حجاج استان خراسان جنوبی را میزبانی می‎کرد ، گفت : در همین زمینه به منظور تعیین سطح کیفیت خدمات فرودگاهی ویژه حج (LOS) و ارائه خدمات مناسب در شأن حجاج ، برنامه‎ریزی‎های لازم توسط دفتر نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی(ASQ) به شرح زیر صورت گرفت : دریافت آمارهای پروازی حج ، شامل نوع هواپیماها و تعداد زائر و غیره ؛ هماهنگی با نمایندگان فرودگاه‎ها ( معاونان فرودگاهی) برای ارائه خدمات مناسب‎تر به مسافران متناسب با فرهنگ غالب منطقه ؛ طراحی و تهیه چک لیست‎های ویژه ارزیابی حج ، جهت تعیین سطح کیفیت خدمات فرودگاهی به حجاج ؛ طراحی و تدوین پرسشنامه نظرسنجی آنلاین از حجاج ؛ برنامه‎ریزی برای بازدیدهای میدانی کارشناسان دفتر نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی(ASQ) در زمان پروازهای رفت و برگشت حجاج از فرودگاه‎های دارای عملیات حج ، تدوین و ارسال دستورالعمل استقرار و عملکرد راهنمای مسافر با لباس و کاورهای شاخص جهت راهنمایی زائران ؛ بازدید کارشناسان دفتر (ASQ) از مدیریت فرآیند عملیات جریان مسافر در ترمینال‎ها و سناریوی تدوین شده اعزام و پذیرش حجاج ؛ تکمیل چک لیست‎های مخصوص عملیات حج و تحلیل نتایج و نمایش سطح کیفیت خدمات فرودگاهی به صورت استخراج نمودارهای آماری و مقایسه‎ای ؛ بررسی و رصد مستمر سامانه پیامکی ۱۰۰۰۷۰۶۹ برای رسیدگی به انتقادات و نظرات زائران و نظارت بر پرتال‎های ویژه حج فرودگاه‎ها و همچنین تعیین سطح ارائه اطلاعات لازم و مفید به مسافران و همچنین مستقبال‎کنندگان و مشایعت‎کنندگان .

   

   

  مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در مورد زمان پروازهای انجام شده گفت : پروازهای رفت از ۸ مرداد شروع و در ۴ شهریور به اتمام رسید و در طول ۲۸ روز ۳۲۴ پرواز انجام شد که حدود ۸۶ هزار زائرا به به عربستان منتقل کرد . همچنین پروازهای برگشت از ۱۴ شهریور تا ۴ مهر انجام شد و در مدت ۲۲ روز با انجام ۳۰۶ پرواز حجاج به وطن بازگشتند .

  وی افزود : سهم ایران ایر در پروازهای رفت ۲۶۰ و در پروازهای برگشت ۲۴۰ پرواز بود و باقی پروازها توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شد . همچنین میزان بار انتقالی در پروازهای رفت نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ کیلوگرم و در پروازهای بازگشت بیش از سه میلیون و ۲۰۰ کیلوگرم بود .

  رضوی با اشاره به تلاش‎های شبانه‎روزی صورت گرفته در فرودگاه‎ها و ستاد شرکت فرودگاه‎ها گفت : از تلاش‎های کلیه مدیران و همکاران فرودگاه‎های کشور و ادارات ستادی مخصوصاً روابط عمومی ، دفتر نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی و اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی که با نظارت مدیران ارشد به نحوی شایسته در این عملیات فعالیت کردند ، قدردانی می‎کنم .

  وی ادامه داد : همچنین همکاری همه شرکت‎های هواپیمایی به ویژه ایران ایر و قشم ایر و هواپیمایی سعودی ، پلیس فرودگاه‎های کشور ، پلیس گذرنامه ، سپاه حفاظت هواپیمایی ، ادارات حج و زیارت استان‎ها ، ادارات بهداشت و درمان استان‎ها ، گمرک ، پلیس راهنمایی و رانندگی و راهور ناجا ، نهاد ریاست جمهوری ، اورژانس کشور و دیگر نهادها و ارگان‎ها جای تشکر و قدردانی دارد .
  مطالب مرتبط

  جزئیات فعالیت‎های انجام شده در فرودگاه بندرعباس

  جزئیات فعالیت‎های انجام شده در فرودگاه بندرعباس

  به منظور رفاه مسافران در سوار شدن به هواپیماها و پیاده شدن از آنها ، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در بهمن سال ۹۶ یک دستگاه ایربریج را به ما تحویل داد که با سرعت کار اجرای شبکه برق آن توسط همکارانم در فرودگاه انجام شد . اکنون این دستگاه نصب شده است و امیدواریم بزودی مورد ...

  |

  تشریح اقدامات شرکت فرودگاه ها برای تسهیل عملیات حج سال ۹۷

  تشریح اقدامات شرکت فرودگاه ها برای تسهیل عملیات حج سال ۹۷

  بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت اعزام در فرودگاه اصفهان و اهواز و شیراز و همدان و کرمان و یزد و بیرجند و بندر عباس و رشت توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و در فرودگاه‌های مشهد ، گرگان ، ساری ، تبریز ، ارومیه ، زاهدان ، کرمانشاه و اردبیل توسط هواپیمایی سعودی انجام خواهد شد .

  |

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  حج تمتع امسال با پروازهای تابستانی مصادف است . بنابراین لازم است که فرودگاه‌ها ، شرکت‌های هواپیمایی و هم سایر سرویس دهندگان مانند پلیس فرودگاه‌ها ، سپاه حفاظت هواپیمایی ، واحد سوختگیری ، هندلینگ و ... خود را به صورت مضاعف آماده کرده تا بتوانند به زائرین بیت الله حرام خدمت ...

  |

  نظرات کاربران