در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جمع بندی اقدامات راهداری گلستان در طرح راهداری تابستانه


  در ایام تابستان و برای افزایش ایمنی راه‌ها ، سه هزار و ۹۷۰ دستگاه علائم و تابلوی فرسوده در سطح راه‌های استان اعم از اخطاری ، انتظامی ، مسیرنما و جهت‌نما ، اصلاح و تعویض و ۸۸۶ عدد چراغ چشمک‌زن هم تعمیر و نگهداری شدند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره به اتمام طرح راهداری تابستانه و جمع‌بندی اقدامات راهداری در جاده‌های استان ، اعلام کرد : بر اثر حوادث غیرمترقبه‌ای که تابستان امسال در استان پیش آمد ، ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به این اداره کل خسارت وارد شد .

  عادل مصدقی گفت : این خسارت‌ها ناشی از حوادثی همچون سیل و آتش‌سوزی بوده که به جاده‌ها و راه‌های شرق استان در شهرهای علی‌آباد کتول، رامیان و مراوه تپه وارد کرده است.

  مصدقی در بخش دیگری از سخنانش به عملیات راهداری صورت گرفته در راه‌های استان پرداخت و افزود : در ایام تابستان و برای افزایش ایمنی راه‌ها ، سه هزار و ۹۷۰ دستگاه علائم و تابلوی فرسوده در سطح راه‌های استان اعم از اخطاری ، انتظامی ، مسیرنما و جهت‌نما ، اصلاح و تعویض و ۸۸۶ عدد چراغ چشمک‌زن هم تعمیر و نگهداری شدند .

  وی تعمیر و احداث ۹۶ دستگاه دریواسیون (سازه نگهدارنده) پل ، اصلاح ۳۰۹ سرعت‌گیر آسیب‌دیده ، نصب ۱۰۰۸ عدد چشم‌گربه‌ای و میله ترافیکی ، آشکارسازی ۲۱۰ نقطه پرحادثه در راه‌ها به عنوان بخشی دیگر از اقدامات راهداری انجام شده در طرح تابستانی امسال عنوان کرد که برای ایمن‌سازی بیشتر راه‌های استان صورت گرفت . عملیات دیگری مانند پاک‌سازی و زیباسازی حریم راه‌ها ، لکه‌گیری آسفالت بیش از ۶۰ هزار مترمربع از راه‌ها و تجدید و احیای خط‌کشی ۴۷۱ کیلومتر از راه‌ها نیز در این مدت انجام شد .

  وی افزود : در این ایام همچنین ۹۲ نفر از مسافرین در راهدارخانه‌های استان اسکان یافتند و از فعالیت ۱۱۶۳ دست‌فروش حاشیه راه هم جلوگیری به عمل آمد .

  در حوزه استحفاظی استان گلستان بالغ بر پنج هزار کیلومتر بزرگراه ، راه اصلی و فرعی و روستایی وجود دارد .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران