در حال بارگذاری ...
 • افزایش عمق کانال خارجی دسترسی به بندر بوشهر


  مهم‌ترین روش حمل و نقل کالای تجاری در جهان با کانتینر است که در این راستا جابه‌جایی کالای کانتینری در بندر بوشهر در نیمه نخست امسال ۵۳ درصد افزایش یافته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : در راستای پذیرش کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالای ۳۰ هزار تن عمق کانال خارجی دسترسی به بندر بوشهر به ۱۱.۵ متر افزایش می‌یابد .

  محمد مهدی بنچاری با تاکید بر جایگاه نخست بندر بوشهر در تخلیه و بارگیری کالای تجاری در کشور اظهار داشت : بیش از ۵۲ درصد کالاهای تجاری دریایی کشور در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری می‌شود که رتبه نخست در این عرصه به خود اختصاص داده است .

  وی از افزایش تخلیه و بارگیری کالای تجاری در بنادر استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد : تخلیه و بارگیری کالای تجاری در بنادر استان بوشهر از ۱۰۴ میلیون تن در سال ۱۳۹۴ ، این رقم سال گذشته با افزایش ۳۳ درصدی به ۱۵۶ میلیون تن رسید .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به فعالیت‌های نیمه نخست امسال در بنادر استان بوشهر خاطر نشان کرد : در نیمه نخست امسال ۸۲ میلیون تن کالای تجاری در بنادر ۱۱ گانه استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بهبود یافته است .

  بنچاری از رشد تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بنادر استان بوشهر خبر داد و افزود : مهم‌ترین روش حمل و نقل کالای تجاری در جهان با کانتینر است که در این راستا جابه‌جایی کالای کانتینری در بندر بوشهر در نیمه نخست امسال ۵۳ درصد افزایش یافته است .

  وی با اشاره به تدوین برنامه‌های توسعه زیرساخت‌های بندری در بوشهر بیان کرد : علاوه بر اجرای پروژه مجتمع بندری نگین ، توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر مورد توجه قرار دارد که در این راستا لایروبی کانال دسترسی به بندر و اسکله‌های بندر بوشهر اجرایی شده است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افزایش عمق کانال خارجی بندر بوشهر تصریح کرد : در راستای پذیرش کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالای ۳۰ هزار تن عمق کانال خارجی دسترسی به بندر بوشهر به ۱۱.۵ متر افزایش می‌یابد . علاوه بر این پایانه صادراتی اسکله بندر بوشهر توسعه یافته و ۳ هکتار زمین به این پایانه افزوده شده و این در حالی است که دایک حفاظتی به طول ۱۴۵۰ متر انجام شده است .

  وی با اشاره به افزایش عمق حوضچه بندر گناوه برای پهلوگیری شناورهای با ظرفیت بالا گفت : یکی از برنامه‌های مهمی که در بندر گناوه مورد توجه قرار دارد افزایش عمق حوضچه این بندر از ۳ متر به پنج متر است که زمینه پهلوگیری شناورهای بالای ۲۲ هزار تن در اسکله گناوه فراهم می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کارگروه هوشمندسازی بندر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر

  تشکیل کارگروه هوشمندسازی بندر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر

  در حال حاضر دانشگاه با همکاری دستگاه های اجرایی دیگر و با رویکرد مطالعات کاربردی و نه فقط پژوهشی در حال انجام پروژه هایی در سطح استان بوشهر می باشد . با توجه به نقش و اهمیت دریا در معیشت مردم استان بوشهر توجه و تمرکز بر روی مطالعات و پژوهش های دریا محور را از وظایف اصلی خود می ...

  |

  لزوم تبدیل مجتمع بندری نگین بوشهر به یکی از بنادر توانمند جنوب کشور

  لزوم تبدیل مجتمع بندری نگین بوشهر به یکی از بنادر توانمند جنوب کشور

  برای ارتقا ایمنی دریانوردی ، ناوگان سنتی استان بوشهر باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد . در این ارتباط تعدادی شناور آتشخوار در بنادر استان بکارگیری شدند که این رویه همچنان ادامه خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران