در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نصب ۶ دوربین ثبت تخلف در محور بجنورد - جنگل گلستان تا پایان سال


  بر این اساس تا پایان سال شمار دوربین‌های کنترل سرعت در استان به ۱۸ دستگاه می‌رسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت : ارتقای ایمنی تردد در محور بجنورد به جنگل گلستان نیازمند افزایش دوربین‌های کنترل سرعت است که با اجرای طرح راهسازی انجام می‌شود .

  علی‌اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد : پس از تکمیل و اتمام پروژه راهسازی محور بجنورد - جنگل گلستان نسبت به افزایش دوربین‌های کنترل سرعت اقدام خواهد شد . اکنون ۱۲ دستگاه دوربین ثبت تخلف در سطح جاده‌های این استان نصب شده و ۶ دستگاه دوربین دیگر نیز در حال نصب است . بر این اساس تا پایان سال شمار دوربین‌های کنترل سرعت در استان به ۱۸ دستگاه می‌رسد .

  بدیعی مقدم درباره ایجاد مجتمع‌های خدماتی رفاهی و نقش آن در کاهش حوادث جاده‌ای و ارتقای ایمنی تردد در جاده‌ها گفت : اکنون ۹ مجتمع خدمات رفاهی در این استان در حال بهره‌برداری است و پنج مجتمع نیز در مرحله ساخت است . موافقت اصولی برای ساخت ۲ مجتمع خدمات رفاهی نیز صادر شده است .

  بدیعی مقدم افزود : در وضعیت مطلوب در صورتی که در هر ۵۰ کیلومتر یک مجتمع خدماتی - رفاهی در محورهای برون‌شهری توسط بخش خصوصی ساخته شود می‌توان به جلوگیری از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان کمک کرد . خستگی و خواب‌آلودگی علت بیشتر حوادث جاده‌ای است و در صورت توقف رانندگان در این‌گونه مجتمع‌ها ایمنی سفرها ارتقا پیدا می‌کند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت : ضلع شمالی محور چمن بید - جنگل گلستان نیاز جدی به ایجاد یک مجتمع خدماتی رفاهی دارد .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران