در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راهداری از پایه‌های اصلی توسعه حمل و نقل


  طرح راهداری زمستانه در راه‌های حوزه استحفاظی از آبان ماه شروع می‌شود و تمام اکیپ‌های راهداری در حال آماده‌سازی و تعمیر و به‌روزرسانی ماشین‌آلات و ناوگان راهداری هستند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردکوی و بندرگز در استان گلستان با اشاره به نقش راهداری در افزایش ضریب ایمنی راه‌ها ، آن را یکی از پایه‌های اصلی توسعه حمل و نقل بیان کرد .

  احمد کوثری در نشست خبری با اصحاب رسانه به منظور بیان گزارش عملکرد شش‌ماهه افزود : حفظ و حراست از سرمایه‌گذاری‌ها ، افزایش دارایی‌ها ، تسهیل تردد وسائل نقلیه ، افزایش ایمنی عبور و مرور ، کاهش زمان و هزینه سفر و کاهش استهلاک وسائل نقلیه از اهداف مهمی است که با انجام عملیات راهداری در طول راه‌ها دنبال می‌شود .

  وی با اشاره به اینکه برای انجام عملیات راهداری در حوزه شهرستان‌های تابعه، ۱۷ دستگاه ماشین‌آلات سبک ، سنگین و نیمه سنگین در نظر گرفته شده و ۲۷ نیرو و عوامل راهداری نیز ، این عملیات را هدایت و نظارت می‌کنند ، ادامه داد : با همت این نیروها و تجهیزات ، طی شش ماه گذشته امسال ، روکش آسفالت راه‌های حوزه استحفاظی و همچنین آسفالت گرم بازیافت شده در محور پلیس‌راه نوکنده و گلوگاه و باند شمالی کردکوی و بندرگز از مهم‌ترین اقدامات انجام شده بوده است .

  وی از دیگر خدمات ارائه شده در سطح راه‌های حوزه استحفاظی را ، نصب چراغ‌های چشمک‌زن به شکل ۳ خانه و دوخانه و سولار بیان کرد و گفت : آشکارسازی کلیه نقاط پر تصادف یکی از مزیت‌های راه‌های حوزه استحفاظی است .

  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردکوی و بندرگز اظهار کرد : طرح راهداری زمستانه در راه‌های حوزه استحفاظی از آبان ماه شروع می‌شود و تمام اکیپ‌های راهداری در حال آماده‌سازی و تعمیر و به‌روزرسانی ماشین‌آلات و ناوگان راهداری هستند .

  به گفته کوثری ، برای مقابله با سرما و یخبندان زمستانی نیز، تقاضای نمک و ماسه مورد نیاز شده تا در شرایط بحرانی برای تسهیل عبور و مرور مشکل چندانی نباشد .

  وی در پایان با توجه به کاهش دمای هوا ، از هموطنانی که قصد مسافرت در مناطق کوهستانی را دارند خواست که حتماً وسائل گرمایشی و خوراک و زنجیرچرخ به همراه داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران