در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فعالیت ۳۵۹ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در همدان


  به دلیل عمر بالای این ماشین‌آلات ، هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها بالاست که این امر به اعتبارات بیشتر نیاز دارد تا راهداران بتوانند با استفاده از ماشین‌آلات مناسب خدمات مطلوبی را ارائه کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس اداره تجهیزات و ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت : هم‌اکنون ۳۵۹ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک ، سنگین و نیمه سنگین به منظور انجام خدمات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان همدان وجود دارد .

  آرش آزادی در نشست هماهنگی روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و شهرستان‌های استان گفت : در چند سال اخیر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در زمینه تجهیز انواع ماشین‌آلات راهداری در استان اقدامات خوبی را انجام داده که با لحاظ کردن اعتبارت لازم ، تعدادی از این ماشین‌آلات تجهیز و به‌روز شده است . در حال حاضر اقدامات اساسی در زمینه تعمیر ۳۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین انجام شده و ۱۷ دستگاه نیز در دست اقدام است . همچنین ۱۵ دستگاه نیمه سنگین در حال بازسازی هستند که به زودی به ناوگان راهداری اضافه می‌شوند .

  این مسئول با اشاره به اینکه ، همزمان با فصل زمستان و آغاز بارش برف در استان ماموران راهداری و حمل نقل جاده‌ای به‌طور مداوم در حال عملیات راهداری و بازگشایی راه‌ها در سطح استان هستند ، یادآور شد : در طرح برف‌روبی ۲۸۸ دستگاه در سطح استان فعال می‌شوند که تا یک ماه آینده تعمیرات لازم دستگاه‌ها در دستور کار قرار دارد .

  وی متوسط عمر ماشین‌آلات سنگین را ۲۶ سال ، ماشین‌آلات سبک را ۱۵ سال و ماشین‌آلات نیمه سنگین را ۲۷ سال عنوان کرد و گفت : به دلیل عمر بالای این ماشین‌آلات ، هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها بالاست که این امر به اعتبارات بیشتر نیاز دارد تا راهداران بتوانند با استفاده از ماشین‌آلات مناسب خدمات مطلوبی را ارائه کنند . یکی از برنامه‌های این اداره در سال جدید ، تأمین خودروهای به‌روز برای انجام عملیات راهداری است .

  گفتنی است ۳۴ پایگاه راهدارخانه به شکل ثابت و سیار با ۵۴۰ نیرو زیر نظر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فعالیت دارند .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران