در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • حضور مقامات سازمان بنادر در گردهمایی کشورهای صاحب بندر


  در این رویداد مهم دریایی ، موضوعات دیگری مانند آنالیز سیستم بندری جهانی و چالش های مربوط به دریانوردان نیز مورد بحث و تبادل و نظر قرار خواهد گرفت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، گردهمایی کشورهای صاحب بندر ، به موازات گرامیداشت روز جهانی دریانوردی و به مدت دو روز ، در کشور پاناما در حال برگزاری است .

  در این رویداد جهانی که طی روزهای دهم و یازدهم مهرماه در شهر پاناماسیتی برگزار می شود ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در روز دوم سخنرانی خواهند داشت .

  مراسم روز جهانی دریانوردی هر ساله در هفته آخر سپتامبر برابر با هفته اول مهرماه در کشورهای عضو سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) جشن گرفته می شود .

  رویداد موازی با گرامی‌داشت روز جهانی دریانوردی در پاناما با حضور مقامات دریایی و بندری کشورهای صاحب دریا و بندر و سازمان های بین المللی و منطقه ای در حالی با سخنرانی رئیس جمهوری پاناما افتتاح شد که اهدافی چون نقش دولت های پرچم در توسعه صنعت کشتیرانی ، فعالیت های بندری و چالش های بنادر در تطابق اصلاحات اخیر با کنوانسیون فال را دنبال می کند .

  همچنین در این رویداد مهم دریایی ، موضوعات دیگری مانند آنالیز سیستم بندری جهانی و چالش های مربوط به دریانوردان نیز مورد بحث و تبادل و نظر قرار خواهد گرفت.

  محمد راستاد (معاون وزیر راه و شهرسازی) ، هادی حق شناس (معاون امور دریایی) ، علی اکبر مرزبان (مدیرکل امور دریانوردان) و ماندانا منصوریان (نماینده ایران در سازمان بین المللی دریانوردی) به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی وزیر امور دریایی کشور پاناما در این اجلاس دو روزه حضور دارند .

  به گفته علی اکبر مرزبان ، مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی ، با تصویب شورای سازمان بین المللی دریانوردی این رویداد در سال ۲۰۲۱ میلادی به میزبانی ایران برگزار خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

  |

  کاهش قیمت محصول نهایی با ایجاد بنادر نسل سوم و تکمیل زنجیره تولید

  کاهش قیمت محصول نهایی با ایجاد بنادر نسل سوم و تکمیل زنجیره تولید

  باید در جهت ایجاد صنایع پایین دستی و تکمیلی در بنادر گام برداشت تا کارخانجات تولیدی در محوطه های بندری شکل گیرند و در نهایت کالا در بندر تولید شود . تخفیف در عوارض ، معافیت های مالیاتی و کاهش مسیر و هزینه حمل و نقل موجب کاهش قیمت محصول نهایی در بنادر نسل سوم خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران