در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جزئیات سرمایه‌گذاری هند و کره‌جنوبی در دو پروژه‌ ریلی ایران


  به منظور سرمایه‌گذاری در این پروژه ریلی ، طرف هندی پیشنهاد تأمین اعتبار در سه مرحله را مطرح کرد که پاسخ ما در مقابل با توجه به اینکه پروژه در دست اجرا است ، این بود که به‌صورت یکجا تأمین مالی شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکره با هند برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌ ریلی چابهار - زاهدان - بیرجند - مشهد و مذاکره با کره جنوبی برای مشارکت در پروژه راه‌آهن اصفهان - اهواز گفت : هندی‌ها هم‌اکنون در حال بررسی چگونگی تأمین منابع مالی موردنیاز به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار هستند و راه‌آهن اصفهان - اهواز نیز در مرحله تدوین بسته سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد یورویی است .

  خیرالله خادمی با اشاره به پروژه راه‌آهن چابهار - زاهدان - بیرجند - مشهد اظهار داشت : در سفری که شهریور ماه به کشور هند صورت گرفت ، شرکت هندی به‌طور متقابل از محل احداث پروژه بازدید و تمایل خود برای سرمایه‌گذاری در این خط آهن را به دولت هند اعلام کرد . هم‌اکنون در انتظار اعلام تصمیم نهایی دولت هندوستان برای سرمایه‌گذاری شرکت هندی در پروژه هستیم .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جلسات برگزار شده با معاون وزیر تجارت و معاون وزیر راه‌آهن هندوستان گفت : موضوع آمادگی شرکت هندی برای سرمایه‌گذاری در راه‌‌آهن چابهار - زاهدان - بیرجند - مشهد به دولت هندوستان اعلام‌شده است و هم‌اکنون در حال بررسی چگونگی تأمین منابع مالی موردنیاز به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار هستند.

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به رقم قابل‌توجه این سرمایه‌گذاری بیان داشت : به منظور سرمایه‌گذاری در این پروژه ریلی ، طرف هندی پیشنهاد تأمین اعتبار در سه مرحله را مطرح کرد که پاسخ ما در مقابل با توجه به اینکه پروژه در دست اجرا است ، این بود که به‌صورت یکجا تأمین مالی شود . مقرر شد در سفر وزیر راه و شهرسازی به کشور هندوستان و ملاقات با وزرای راه‌آهن و تجارت آن کشور ، تصمیم نهایی اتخاذ شود .

  وی با اشاره به تأمین منابع به مبلغ ۴۲۰ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت به پروژه مذکور یادآور شد : این پروژه با روند ساخت مطلوبی در حال پیشرفت است، اما کافی نیست و ما نیازمند تأمین منابع مالی از طریق سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی هستیم .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به راه‌آهن اصفهان - اهواز اشاره کرد و گفت : مطالعات احداث این پروژه از سوی شرکت «دایلیم» کره جنوبی پس از گذشت  یک سال به سر انجام رسید و حتی گزینه‌های پیشنهادی از سوی شرکت ساخت و توسعه را بررسی کرد و واریانت ها و ۱۱ روش‌ پیشنهادی سرمایه‌گذاری خود را هم ارائه کرد .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با بیان اینکه «رقم سرمایه‌گذاری در راه‌آهن اصفهان- اهواز بالغ ‌بر ۵ میلیارد یورو است» گفت : نکته موردنظر ما ، مشارکت شرکت کره‌ای در ساخت و تقبل بخشی از هزینه اجرای این خط است .  اگرچه نظر طرف کره‌ای تأمین مالی پروژه از طریق فاینانس است ، اما بر اساس جلسات متعدد در ستاد وزارتخانه درخواست وزارت راه و شهرسازی بر سرمایه‌گذاری شرکت کره‌ای در این پروژه است که امیدواریم در بسته سرمایه‌گذاری تعریف‌شده برای راه‌آهن اصفهان - اهواز تدوین شود .
  مطالب مرتبط

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  |

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  نظرات کاربران