در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • شناسایی ۲۰۰ نقطه پر تصادف در سطح جاده های استان فارس


  برای رفع هر نقطه تصادف و حادثه خیز حدود ۵ میلیارتومان اعتبار نیاز داریم ولی پیشنهاد ما برای حل مشکلات ۴۰ نقطه اولویت‌دار استان ۲۰ میلیارد تومان است که به استاندارد لازم و مورد تایید پلیس راه برسانیم و به جد به دنبال حل مشکلات این نقاط حادثه خیز هستیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس گفت : طی ۹ ماه گذشته ۷۰ سامانه ثبت تخلف جدید در سطح جاده‌های استان فارس وارد مدار شده و مجموعه سامانه ثبت تخلف در کل استان به ۱۴۰ سامانه رسیده است .

  علیرضا سیاهپور با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از این سامانه‌ها کار ثبت تخلف را انجام می‌دهند اظهار داشت : برای وارد مدار کردن کار ثبت تخلف ۱۰ درصد باقی مانده در حال طی روند قانونی با دستگاه‌های مسئول هستیم .

  سیاهپور به اقداماتی که در حوزه رفع و کاهش نقاط حادثه خیز جاده‌های استان در حال انجام است اشاره کرد و گفت : ۲۰۰ نقطه پر تصادف در سطح استان شناسایی و مطالعه شده که بر اساس پالایش‌های انجام شده در کمیسیون ایمنی و سازمان راهداری‌های استان به ۱۷۰ نقطه دارای تصادف و پرتصادف کاهش پیدا کرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس همچنین به هزینه رفع حادثه از این نقاط  اشاره کرد و گفت : برای رفع هر نقطه تصادف و حادثه خیز حدود ۵ میلیارتومان اعتبار نیاز داریم ولی پیشنهاد ما برای حل مشکلات ۴۰ نقطه اولویت‌دار استان ۲۰ میلیارد تومان است که به استاندارد لازم و مورد تایید پلیس راه برسانیم و به جد به دنبال حل مشکلات این نقاط حادثه خیز هستیم . تمام اقدامات برای آشکار سازی و ایمن سازی این نقاط مانند نصب تابلو ، آینه و خط کشی انجام شده است .

  سیاهپور در بخش دیگری از سخنان خود به سامانه نظارت تصویری فعال در این استان اشاره کرد گفت : برنامه‌ای تدوین شده است که سامانه نظارت تصویری این استان را از ۱۲ دوربین به ۴۵ دوربین افزایش بدهیم .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس از افزایش توزین در حال حرکت خودرو‌ها در سطح استان خبر داد و اظهار داشت : تا کنون در سطح استان ۲ باسکول توزین خودرو‌های در حال حرکت نصب شده است که به زودی ۲ باسکول توزین خودرو مشابه در محورهای خروجی و ورودی جنوب استان نصب خواهد شد و به گونه‌ای که خودروهای در حال حرکت یک کیلومتر مانده به پلیس راه وزن می‌شوند و اگر تخلفی در وزن خوردو و میزان بار همراه داشته باشند به پلیس راه گزارش می‌شود و زمانی که خودرو به مقابل پلیس راه رسید اعمال تخلف و قانون خواهد شد .

  سیاهپور در ادامه سخنان خود به کارهای عمرانی در حال انجام استان فارس اشاره کرد و گفت : عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح صفاشهر و پل وحدت قادرآباد - دشت مرغاب شهرستان خرم بید آغاز شده است و برای احداث پل وحدت به ۲ میلیارد و همچنین برای تقاطع صفاشهر نیز به ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم .

  وی همچنین به احداث محور ارتباطی تنگ ابوالحیات – دشت ارژن اشاره کرد و گفت : این محور به طول ۲۰ کیلومتر از طرح های وزارت راه  شهرسازی است که تا کنون  ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که ۲ تونل ۴۰۰ متری و ۸۰۰ متری در طول مسیر نیز احداث خواهد شد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس افزود : محور ارتباطی تنگ ابوالحیات – دشت ارژن یک محور شریانی و ترانزیتی کوهستانی واقع در رشته کوه زاگرس بوده و قطعه‌ای از راه مواصلاتی شیراز – کازرون – بوشهر است که به دلیل صعب العبور بودن از نقاط پرترافیک و پرحادثه تلقی می‌شود . که با  چهارخطه شدن این محور ، ضمن کاهش تصادفات ، ترافیک نقش مهمی کاهش طول مسیر خواهد داشت. این محور سال دیگر به بهره برداری می رسد .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران