در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سفر هوایی بهترین و کوتاه‌ترین مسیر در نبود جاده ها


  فرودگاه مازندران را نه یک فرودگاه برای این استان بلکه فرودگاهی برای کل کشور می دانیم زیرا همه مردم دوست دارند به واسطه ظرفیت های گردشگری این استان از آن دیدن کنند اما به دلیل نبود فرودگاه مناسب مردم امکان سفر هوایی ندارند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس کمیسیون عمران مجلس ، گفت : دکل های برق که مانعی برای استفاده از کل طول باند شده بعد از برگشت به تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت نیرو در خصوص آن توافقی را انجام می دهیم .

  محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در جلسه مشترک با حضور محمد دامادی نماینده مجلس شورای اسلامی ، استاندار مازندران و معاونین وزیر راه و شهرسازی در محل فرودگاه ساری ، اظهار داشت : جاده‌های استان کفایت سفرهای مردم استان مازندران را ندارد چه بسا که در ایام خاص جمعیت چندین برابری به این استان سفر می‌کنند .

  کوچی با بیان اینکه بهترین مسیر و کوتاه‌ترین مسیر در نبود جاده ها سفر هوایی است گفت : امروز مردم به دنبال این هستند که با کوتاه ترین روش ممکن سفر خود را انجام دهند، حیف است که استانی با این ظرفیت گردشگری از داشتن یک فرودگاه مناسب بهره مند نباشد ، مساحت فعلی فرودگاه در حد یک فرودگاه کوچک استانی است که تعداد ۸۰ پرواز در هفته را دارد .  

  نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به اینکه این استان نشان داده که مسافر دارد اما به دلیل کمبود پرواز مسافران نمی توانند زمان سفر خود را با این پروازها تطبیق دهند، اضافه کرد : زمانی که آقای دامادی در جلسه کمیسیون عمران مطالبه‌گری می کردند من فکر نمی کردم شرایط اینگونه باشد اما بعد از بازدید از این فرودگاه متوجه شرایط شدم و حق را به ایشان دادم .

  وی با تاکید بر اینکه در کشور بعد از برجام شاهد ورود هواپیماهای ATR هستیم که در اینگونه فرودگاه ها با فاصله کم کاربرد دارد ، امیدواریم که این هواپیماها در این استان مستقرر شوند ، بیان کرد : اگر باند و روشنایی آن به تعمیر نیاز دارد بهتر است که از منابع خود فرودگاه استفاده شود و همچنین دکل های برق که مانعی برای استفاده از کل طول باند شده بعد از برگشت به تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت نیرو در خصوص آن توافقی را انجام می دهیم ، برای رفع این مشکلات باید همه مسئولین دست به دست هم دهند .

   

   

  رضایی کوچی ادامه داد : فرودگاه مازندران را نه یک فرودگاه برای این استان بلکه فرودگاهی برای کل کشور می دانیم زیرا همه مردم دوست دارند به واسطه ظرفیت های گردشگری این استان از آن دیدن کنند اما به دلیل نبود فرودگاه مناسب مردم امکان سفر هوایی ندارند .

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع مشکلات این فرودگاه یک کمک برای رفع مشکلات اقتصادی استان مازندران نیز است که حتما آن را با جدیت در کمیسیون عمران رسیدگی می کنیم ، تصریح کرد : نگاه امروز در مجلس این است که همه فرودگاه های کوچک که در کشور وجود دارند فعال شوند هرچند که این فرودگاه جزو فرودگاه های ویژه است .

  رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه هزینه بسیار زیادی برای نگهداری این فرودگاه صرف می شود و با وجود زیرساخت‌هایی که دارد حیف است که از آن استفاده نکنیم ، افزود : استفاده بیشتر از باند به منظور فرود هواپیماهای بزرگ و افزایش تعداد پروازها در اولویت اهداف مسئولین قرار گیرد تا ما نیز آن ها را در کمیسیون عمران دنبال کنیم .

  رضایی کوچی در ادامه جلسه با اشاره به اینکه مسئولین فرودگاه از همراهی و همکاری نمایندگان مجلس و دیگر مسئولین به منظور رفع مشکلات موجود نهایت استفاده را داشته باشند ، گفت : اگر این فرودگاه فعال شود می توان از درآمدهای آن به منظور احداث فرودگاه های جدید و کمک به رفع مشکلات دیگر استان ها استفاده کرد، این فرودگاه ظرفیت پذیرش مسافرین داخلی و خارجی را دارد .

  وی در پایان با تاکید بر اینکه در حال حاضر مساحت فرودگاه ۱۴۰ هکتار است ، خاطرنشان کرد : نظر من این است که با یک تهاتر میان مسئولین فرودگاه و بنیاد زمین و مسکن مشکل کمبود مساحت این فرودگاه به منظور استفاده بیشتر از باند حل شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح گزارش عملکرد فرودگاه بین المللی لارستان در دو سال گذشته

  تشریح گزارش عملکرد فرودگاه بین المللی لارستان در دو سال گذشته

  در حال حاضر در فرودگاه بین المللی آیت‌الله آیت‌اللهی لارستان به صورت هفتگی ۳ پرواز در مسیر تهران – لار – تهران ۵ پرواز در مسیر شارجه – لار – شارجه ، ۳ پرواز در مسیر دبی – لار – دبی ،۲ پرواز در مسیر کویت – لار – کویت و یک پرواز در مسیر قطر – لار – قطر و یک پرواز در مسیر اهواز ...

  |

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  با توسعه خوبی که اخیراً در خطوط ریلی انجام شده است ، می‌توان از بسیاری از نقاط کشور برای حمل کالا از حمل‌ونقل ریلی استفاده کرد . در این میان افزایش سرعت حمل بار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر راه‌آهن بتواند سرعت حمل کالا را افزایش دهد ، می‌تواند در حمایت از تولید کالای ...

  |

  نظرات کاربران