در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ۵۹ درصد تردد در محورهای زنجان در اختیار آزادراه ها


  روز پنج‌شنبه ۱۶ شهریور بیشترین ترافیک روزانه در جاده‌های استان با حدود ۵۷۰ هزار وسیله نقلیه ثبت شد و کمترین تردد نیز در تاریخ جمعه ۳ شهریور با حدود ۳۲۹ هزار جابجایی در جاده‌های استان بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت : ۵۹ درصد از میزان ترددها در محورهای مواصلاتی استان زنجان به آزادراه‌های زنجان ـ قزوین و زنجان ـ تبریز اختصاص دارد .

  ایرج دست‌نشان با اعلام این خبر افزود : در شهریور ماه امسال با توجه به آمار موجود ، تعداد تردد در آزادراه‌های استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت آزادراه زنجان - قزوین و آزادراه زنجان - تبریز می‌شود جمعاً ۸/۳۰۸/۸۹۲ تردد است که حدود ۵۹ درصد از کل تردد در محورهای استان می‌باشد .

  وی با اشاره به میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان تصریح کرد : میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با ۸۴ کیلومتر بر ساعت بوده است . محورهای آزادراه قزوین - زنجان و آزادراه زنجان - تبریز (ماهنشان – سرچم) با سرعت متوسط ۹۹ و ۹۶ کیلومتر بر ساعت دارای بیشترین سرعت متوسط در محورهای مواصلاتی استان بوده‌اند . محورهای دندی - زنجان و زنجان – خرمدره با سرعت متوسط ۵۳ و ۵۵ کیلومتر بر ساعت کمترین سرعت متوسط را داشته‌اند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان ، ساعت اوج ترافیک در محورهای استان را بین ساعات ۱۸ الی ۲۰ اعلام کرد و گفت : اوج تخلف سرعت غیرمجاز نیز در ساعات بعد از نیمه‌شب تا ۵ صبح اتفاق می‌افتد و کنترل مؤثر محورهای مواصلاتی در ساعات اوج ترافیک و ساعات اوج تخلف در محورها سبب کاهش ریسک وقوع تصادفات در محورهای مواصلاتی خواهد شد .

  دست‌نشان یادآور شد روز پنج‌شنبه ۱۶ شهریور بیشترین ترافیک روزانه در جاده‌های استان با حدود ۵۷۰ هزار وسیله نقلیه ثبت شد و کمترین تردد نیز در تاریخ جمعه ۳ شهریور با حدود ۳۲۹ هزار جابجایی در جاده‌های استان بود .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران