در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نیاز به ۵۰۰ هزار میلیارد اعتبار در بخش سخت‌افزاری برای توسعه ترانزیت


  خوشبختانه عملیات نوسازی ناوگان هوایی آغاز شده و در حال پیشرفت است ، مدت زمان طولانی بود که در ایران هواپیمای صفر کیلومتر وجود نداشت و در سیستم ناوبری آن مدت ها سرمایه گذاری صورت نگرفته بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «توسعه ترانزیت در بخش سخت افزاری ۵۰۰ هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد» گفت : مدیریت تجاری سازی در بخش ترانزیتی تا سال های اخیر وجود نداشته است چرا که همه به دنبال ساخت یک جاده بوده اند اما این موضوع که بتوان از آن بهره برداری لازم و بهره وری مورد نیاز صورت گیرد وجود نداشته است .

  نشست امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد .

  عباس آخوندی در این نشست با بیان اینکه در بحث سخت افزاری توسعه ترانزیتی هزاران مشکل وجود دارد ، گفت : در بخش سخت افزاری توسعه ترانزیت ۵۰۰ هزار میلیارد اعتبار نیاز است اما منابع محدود بوده لذا باید استفاده بهتری از این منابع محدود صورت گیرد .

  مدیریت تجاری سازی در بخش ترانزیتی تا سال های اخیر وجود نداشته است

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه همه می دانند که مشکلات منابع مالی وجود دارد ، افزود : با توجه به منابع محدود مالی باید وارد فاز بهره وری شد چراکه تا چند سال گذشته وزارتخانه راه و شهرسازی یک وزارتخانه سخت افزاری بوده و رویکرد بازرگانی در آن وجود نداشته است .

  آخوندی ادامه داد : مدیریت تجاری سازی در بخش ترانزیتی تا سال های اخیر وجود نداشته است چراکه همه به دنبال ساخت یک جاده بوده اند اما این موضوع که بتوان از آن بهره برداری لازم و بهره وری مورد نیاز صورت گیرد وجود نداشته است .

  وزارت راه و شهرسازی تلاش می کند که زیر داستان بی پولی پنهان نشود

  وی با بیان اینکه اگر قدرت تعهد زمانی در حمل و نقل کالاها وجود نداشته باشد وضعیت رقابتی آن از بین می رود ، یادآور شد : در ایران هیچ شرکت بین المللی وجود ندارد که بگوید فلان بار را از آفریقای جنوبی به چین منتقل می کند و شرکت های ما به قدری کوچک هستند که مراودات تجاری گسترده با سایر کشورها و شرکت های هم نام خود ندارند .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اقدامات نرم افزاری به بودجه زیادی نیاز ندارد ، افزود : هماهنگی فراوانی باید روی بخش نرم افزاری صورت گیرد به همین دلیل سال به سال برای اجرای برنامه ششم توسعه زمانبندی صورت گرفت البته بودجه برای تحقق آن وجود ندارد ؛ آیا برنامه ششم توسعه در سال اول می تواند به ۲۰ درصد اجرا برسد لذا وزارت راه و شهرسازی تلاش می کند که زیر داستان بی پولی پنهان نشود و به افزایش بهره وری خود بیاندیشد .

   

   

  لزوم تشکیل جلسه مشترک بین کمیسیون امنیت و عمران با وزارت راه برای حل مشکل ترانزیت

  آخوندی پیشنهاد کرد که کمیسیون امنیت ملی نیز در مسئله توسعه ترانزیتی درگیر شود و جلسه ای با حضور کمیسیون عمران و کمیسیون امنیت ملی با وزارت راه و شهرسازی برگزار شود چرا که برخی از امور ترانزیتی به مسائل سیاسی برمی گردد که نمی توان این مسائل را در نظر نگرفت .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ترکیب ریل و بندر بسیار مهم است ادامه داد : عملیات کانتینرها در بنادر ۳۰ درصد رشد داشته که این روند باید به صورت دائم افزایش یابد البته یکی از تمرکزهای وزارت راه و شهرسازی روی بحث ریل است که در حال حاضر ترانزیت ریلی چندین برابر ترانزیت جاده ای است .

  عمر هواپیماهای کشور بیش از ۲۳ سال است

  آخوندی در خصوص بحث تأخیرهای پروازی اظهار کرد : تأخیرهای پروازی نتیجه عملکرد صنعت هوایی است چرا که صنعت هوانوردی در طول چند سال تأخیر فشار زیادی را متحمل شده است .

  وی با بیان اینکه عمر هواپیماهای کشور بیش از ۲۳ سال است ، افزود : سن ۲۳ سال سن بازنشستگی هواپیماها است ؛ لذا شاخصی در صنعت هوانوردی به عنوان قابلیت بهره برداری از هواپیماها وجود دارد که زمانی که از سن آن بگذرد قابلیت بهره وری آن کاهش می یابد .

  وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه نوسازی ناوگان هوانوردی بسیار سرمایه بر و زمان بر است ، ادامه داد : خوشبختانه عملیات نوسازی ناوگان هوایی آغاز شده و در حال پیشرفت است ، مدت زمان طولانی بود که در ایران هواپیمای صفر کیلومتر وجود نداشت و در سیستم ناوبری آن مدت ها سرمایه گذاری صورت نگرفته بود .

  میزان تأخیرهای پروازی کاهشی بوده است

  وی با اشاره به تصویب آیین نامه حقوق مسافر گفت : اگر حقوق مسافری مورد تعدی قرار گیرد می توان از حقوق مسافران دفاع کرد که نتیجه این موضوع این بوده که علیرغم اوضاع ناوگان هوایی مناسب نیست اما میزان تأخیرهای پروازی کاهشی بوده و میزان پروازها فزاینده بوده است .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه میزان رشد صنعت هوانوردی طی سال های اخیر با هیچ یک از حوزه های حمل و نقل قابل مقایسه نیست ، تصریح کرد : هنوز هیچ شرکتی از بخش خصوصی حاضر به خرید هواپیما نشده است و بخش خصوصی ورودی به بخش خرید هواپیما نداشته است .
  مطالب مرتبط

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن ...

  |

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

  |

  نظرات کاربران