در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بستن قرارداد خدمات CIP فرودگاه امام خمینی با قیمتی نازل


  اگر مجلس اختیارات بیشتری جهت نظارت داشته باشد و بتواند آن را اِعمال کند ، میزان تخلفات دستگاه‌های اجرایی به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عضو کمیته تحقیق‌وتفحص از شرکت فرودگاه‌های کشور گفت : در حوزه خدمات تشریفات CIP فرودگاه بین‌‍‌المللی امام ، قراردادی به مدت ۴۰ سال به قیمتی بسیار نازل با یک شرکت بسته شده است .

  محمدرضا ملکشاهی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در دستور بودن تحقیق و تفحص از شرکت فرودگاه‌های کشور گفت : متقاضیان تحقیق و تفحص مُصِر هستند که مسئولین فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و شخص وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران حضور یافته و نسبت به دغدغه‌های موجود درباره این فرودگاه پاسخ دهند .

  وی با ذکر این که فرودگاه امام به‌واسطه اینکه مبدأ ورود مسافران خارجی به کشور است ، نوعی پیشانی کشور محسوب می‌شود ، خاطرنشان کرد : از جمله محورهای تحقیق‌وتحفص از شرکت فرودگاه‌های کشور ، موضوع قراردادهای عقد شده در فرودگاه امام است . به‌عنوان مثال ، قراردادی در حوزه CIP این فرودگاه به مدت ۴۰ سال با یک شرکت داخلی با قیمتی بسیار نازل بسته شده است که این قرارداد ، زیر سؤال است .

  وی با تاکید بر اینکه این قرارداد می‌توانست بخشی از اعتبار مورد نیاز فرودگاه را تامین کند عنوان داشت : امروز وقتی از مسئولان فرودگاه امام و وزارت راه درباره علت عدم توسعه یافتن این فرودگاه می‌پرسیم پاسخ می‌دهند که اعتبار و بودجه نداریم ، اما از آن طرف قراردادهایی را که می‌تواند به تامین اعتبارات برای فرودگاه کمک کند ، تقریباً مجانی بسته‌اند آن هم به مدت طولانی .

  نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نظارت مجلس بر امور اجرایی کشور بسیار ضعیف است ، گفت : بسیاری از تخلفات در کشور که اعتماد را از مردم سلب کرده است ناشی از همین عدم نظارت مجلس است . به‌ جای اینکه مجلس هر روز مشغول قانون‌گذاری باشد باید یک هفته به نظارت و یک هفته به تقنین بپردازد ؛ به علاوه باید مسیری صحیح‌تر برای امر نظارتی مجلس تدارک دید . متاسفانه شرایط امروز به گونه‌ای است که وزرا ابداً اهمیتی به نظارت مجلس نمی‌دهند .

  وی با ذکر اینکه گاهی مجلس متهم به بده و بستان با وزرا می‌شود ، افزود : الان مجلس متهم است ، به‌ویژه که مردم فراموش نکرده‌اند که در ایام بررسی صلاحیت وزرای کابینه دولت دوازدهم برخی نمایندگان که به عنوان مخالف ثبت‌نام کرده بودند ، در نطق خود ، بیشتر از نمایندگان موافق از وزیر مربوطه طرفداری کردند و آن شرایط بسیار نامناسب را برای مجلس ایجاد کردند .

  نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید و لزوم اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس با هدف تقویت بعد نظارتی مجلس گفت : اگر مجلس اختیارات بیشتری جهت نظارت داشته باشد و بتواند آن را اِعمال کند ، میزان تخلفات دستگاه‌های اجرایی به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد .
  مطالب مرتبط

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  با توسعه خوبی که اخیراً در خطوط ریلی انجام شده است ، می‌توان از بسیاری از نقاط کشور برای حمل کالا از حمل‌ونقل ریلی استفاده کرد . در این میان افزایش سرعت حمل بار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر راه‌آهن بتواند سرعت حمل کالا را افزایش دهد ، می‌تواند در حمایت از تولید کالای ...

  |

  نظرات کاربران