در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جزئیات تردد وسایل نقلیه در جاده‌های هرمزگان طی شهریور ۹۶


  از مجموع کل تردد ۸ درصد وسایل نقلیه در جاده‌های استان سرعت مجاز را رعایت نکرده‌اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور دشت امام – فین ۴۲۵۰۵ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان گزارشی از تردد وسایل نقلیه در جاده‌های هرمزگان طی شهریور ماه ۹۶ ارائه داد .

  داریوش باقر جوان گفت : در مرداد ماه ۱۳۹۶ تعداد ۱۰۷۶۵۸۵۳ تردد در جاده‌های استان صورت گرفته که ۳۱/۵ درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که بیشترین حجم تردد در محور بندرعباس - بندر شهید رجایی با ۲۷۳۹۹۵ وسیله نقلیه ، بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین را داشته است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت : متوسط نرخ جریان ترافیک در سطح جاده‌های استان معادل ۲۱۰ وسیله نقلیه در ساعت بوده ، ضمن اینکه بیشترین نرخ این جریان ترافیکی مربوط به بندرعباس - بندر شهید رجایی با نرخ جریان تردد ۹۹۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده است و سرعت متوسط تردد در شبکه راه‌های دارای تردد شمار استان در مدت مذکور را ۷۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و افزود : بیشترین سرعت متوسط در این مدت ۹۸/۱۱ کیلومتر در ساعت مربوط به محور سه‌راهی چارک – بندرلنگه بوده است .

  وی عنوان کرد : کمترین نرخ جریان ترافیک در این ایام با ۲۵ تردد وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور لامرد - سه‌راهی چهوو بوده و گفتنی است که ۱۰ درصد وسایل نقلیه در جاده‌های استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده‌اند و بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز مربوط به محور بندر شهید رجائی - بندرعباس با ۱۷۸۷۶۳ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است .

  قابل ذکر است از مجموع کل تردد ۸ درصد وسایل نقلیه در جاده‌های استان سرعت مجاز را رعایت نکرده‌اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور دشت امام – فین ۴۲۵۰۵ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است .

  داریوش باقر جوان با تأکید بر اینکه در تمام محورهای استان دوربین‌های تردد شمار و کنترل سرعت این اداره کل در طول شبانه‌روز بر تردد و فعالیت رانندگان نظارت می‌کنند بیان داشت : اطلاعات متخلفین سرعت غیرمجاز به‌صورت آنلاین و مستقیم جهت اعمال قانون به پلیس راهور ارسال می‌گردد .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  نظرات کاربران