در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ارتباط ترانزیتی میان ایران و هند


  بندر چابهار به عنوان یکی از کانون های اصلی منطقه ای در همکاری های حمل و نقلی مطرح است که می توان از امکانات ریلی ، جاده ای ، هوایی و امکانات گمرکی بندر چابهار و منطقه آزاد و صنعتی چابهار در این زمینه استفاده کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : "موافقتنامه چابهار" برای احداث خط حمل و نقل ریلی ، زمینی و دریایی برای افزایش ارتباط ترانزیتی با دنیای بیرون و کشورهای بزرگ دنیا در کمیسیون عمران تصویب شد .

  محمدرضا رضایی کوچی در تشریح نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : نخستین دستور کار امروز کمیسیون ، بررسی لایحه موافقتنامه تأسیس دالان حمل و نقل و گذر بین المللی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند (موافقتنامه چابهار) بود که بر این اساس این دالان برای حمل و نقل ریلی ، زمینی و دریایی احداث می شود که می توان با دنیای بیرون و کشورهای بزرگ دنیا نیز ارتباط ترانزیتی برقرار کرد .

  نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موافقتنامه به تحکیم همکاری ها و توسعه روابط اقتصادی بین ملت های این کشورها و همچنین در سطوح منطقه ای و جهانی کمک می کند ، افزود : بندر چابهار به عنوان یکی از کانون های اصلی منطقه ای در همکاری های حمل و نقلی مطرح است که می توان از امکانات ریلی ، جاده ای ، هوایی و امکانات گمرکی بندر چابهار و منطقه آزاد و صنعتی چابهار در این زمینه استفاده کرد .

  رضایی کوچی در تشریح دستور کار دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : لایحه مالیات بر ارزش افزوده ، دستور کار دوم کمیسیون عمران بود که بر این اساس سهم شهرداری ها و دهیاری ها مشخص می شود ، چرا که یکی از اهداف مجلس و رویکردهای آن ، توسعه مناطق کمتر توسعه یافته ، توانمندسازی و ارتقای شاخص های خدمات شهری و روستایی است . نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده باید به گونه ای صورت گیرد که شهرهای کوچک و دهیاری هایی که امروز شرایط سختی را طی می کنند ، امروز شرایط بهتری داشته باشند تا از مهاجرت آنها جلوگیری شود .

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز عمده منابع مالیات بر ارزش افزوده در شهر تهران قرار دارد ، تصریح کرد : بیش از ۴۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده در شهر تهران هزینه می شود که بر اساس لایحه مذکور ، بسیاری از منابع به شهرهای کوچک و روستاها منتقل می شود که این کار در کمیسیون با جدیت پیگیری می شود .
  مطالب مرتبط

  دستورات رئیس جمهور در خصوص بررسی تخلف واردات و فروش خودروهای خارجی

  دستورات رئیس جمهور در خصوص بررسی تخلف واردات و فروش خودروهای خارجی

  به وزیر دادگستری دستور می دهم در رسیدگی به تخلفات تعزیراتی افراد و شرکت هایی که از طریق تقلب ، گرانفروشی ، احتکار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا به منافع نامشروع دست یافته اند تسریع کند و نسبت به اعمال مجازات های مقرر اقدام نماید .

  |

  ضرورت کاهش تلفات جاده ای در استان کرمان

  ضرورت کاهش تلفات جاده ای در استان کرمان

  استان کرمان با داشتن ۱۱ هزار کیلومتر از راههای کشور نقش حساسی را در ترانزیت و انتقال بار و مسافر جاده ای برعهده دارد که باید به لحاظ تخصیص اعتبارات نگاه جدیدی به زیرساختهای جاده ای این استان بشود .

  |

  حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت دریایی

  حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت دریایی

  در بین پنج قاره جهان دریاها و حمل و نقل دریایی موتور محرک تجارت محسوب می‌شوند . حجم تجارت جهانی از دریا ۱۰.۳ میلیارد تن است که ۱۴۵میلیون TEU از طریق دریا سالانه جابجا می‌شود و جابجایی کالا از طریق دریا همواره به صورت مستمر رو به رشد بوده است .

  |

  نظرات کاربران