در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح محور اصلی قزوین - الموت در سال ۹۷


  عملیات ساخت این پروژه از سال ۱۳۸۵ شروع شد اما اعتبارات بسیار محدود بود اما از سال ۹۰ این پروژه به شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل واگذار شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ معاون ساخت و توسعه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از افتتاح راه اصلی قزوین - الموت در سال ۹۷ خبر داد و گفت : ادامه این راه دسترسی به شهرهای شمالی کشور را از طریق اتصال جاده قزوین به تنکابن میسر می شود .

  محمدرضا کدخدازاده با بیان اینکه ساخت محور قزوین - الموت - تنکابن یکی از پروژه های ساماندهی محورهای منتهی به استان‌های شمال کشور است ، اظهار داشت : تردد در این محور از طریق اتصال راه‌های فرعی و راه‌های روستایی بوده که با توجه به پروژه ساماندهی محورهای منتهی به شهرهای شمال کشور در حال ساخت جاده جدید برای اتصال قزوین به تنکابن هستیم . مسیر فعلی در برخی از مناطق بسیار صعب العبور است و در ایام زمستان امکان تردد از این مناطق وجود ندارد .

  معاون ساخت و توسه راه ها با بیان اینکه طول مسیر جدید از قزوین تا تنکابن ۱۴۸ کیلومتر است ، گفت : عملیات ساخت این پروژه از سال ۱۳۸۵ شروع شد اما اعتبارات بسیار محدود بود اما از سال ۹۰ این پروژه به شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل واگذار شد .

  کدخدازاده اظهار داشت : طول این محور از قزوین تا الموت ۶۲ کیلومتر است که در اولویت ساخت قرار دارد و در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی برخوردار است . طول این محور به ۶ قطعه تقسیم شده که ابتدا برای ساخت این ۶ قطعه اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومانی تعریف شد اما با توجه به تعدیل ها و تطویل زمان ساخت پیش بینی می شود این رقم به ۱۰۰۰ میلیارد تومان برسد .         

  معاون ساخت و توسعه راه ها بیان اینکه طبق برنامه زمان بندی شده جاده قزوین – الموت تا سال ۹۷ به بهره برداری می رسد ، گفت : این مسیر یکی  از جاده های گردشگر پذیر کشورمان محسوب می شود و ساخت آن در اولویت قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل ، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است .

  |

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس به طول ۷۰۰ کیلومتر احداث می‌شود که قطعه اول آن امروز از سیرجان تا بندرعباس به طول ۶۰ کیلومتر در حال اجرا است و برای مرحله اول آن بخش خصوصی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته است .

  |

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  در حال حاضر ۳۷۶ نفر نیروی انسانی و بیش از ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در این پروژه فعال است که در جهت تسریع پروژه تنها ۱۶۴ نفر در قطعه ۴ به صورت مستقیم مشغول به کار هستند تا آزادراه ارومیه - تبریز که یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آزادراهی است در زمان مقرر به بهره‌برداری ...

  |

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های ریلی و راهسازی

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های ریلی و راهسازی

  طبق برنامه‌ و زمان‌بندی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ، اواخر فضل تابستان سال جاری برای افتتاح این پروژه پیش‌بینی‌شده بود اما با تغییر دستگاه اجرایی از سوی دولت ، ‌پیمانکاران دچار بلاتکلیفی شده‌اند که امیدواریم با رفع این بلاتکلیفی در زمان مقرر راه‌آهن قزوین-رشت ...

  |

  انتخاب بانک دولتی به عنوان فاینانسور پروژه‌‌های زیرساختی راه‌آهن میانه - اردبیل

  انتخاب بانک دولتی به عنوان فاینانسور پروژه‌‌های زیرساختی راه‌آهن میانه - اردبیل

  در طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسعه ریلی کشور بعد از اتصال پنج مرکز استان به شبکه ریلی ، اتصال پنج مرکز دیگر استان در اولویت قرار می‌گیرد که اتصال استان اردبیل به خط‌آهن سراسری یکی از مهمترین طرح‌ها است .

  |

  نظرات کاربران