در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آغاز عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح صفاشهر و پل وحدت در خرم بید


  شهرستان خرم بید از شهرستان‌های مهم استان است که بسیاری از ترددهای ترانزیتی و مسافری از طریق این شهرستان انجام می‌شود و همه‌ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه‌های طبیعی این شهرستان بازدید می‌کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ امروز کلنگ آغاز عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح صفاشهر و پل وحدت قادرآباد - دشت مرغاب شهرستان خرم بید با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس ، نماینده مردم آباده ، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات استانی و محلی به زمین زده شد .

  علیرضا سیاهپور در خصوص پروژه احداث تقاطع غیر همسطح صفاشهر گفت : این سازه دارای دو دهانه ۲۰ متری و عرض حدود ۲۱ متر است که با نظارت بخش نگهداری ابنیه فنی حوزه معاونت راهداری این اداره کل انجام می‌شود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس در ادامه ضمن قدردانی از پیگیری نماینده مردم شهرستان‌های آباده ، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی افزود : رمپ‌های ورودی و خروجی و راه‌های دسترسی این پل ۲ هزار و ۱۵۰ متر و هزینه اجرای پروژه ۳۴ میلیارد ریال است .

  وی در خصوص اطلاعات فنی این پروژه اضافه کرد : ۱۵ هزار مترمربع آسفالت ، ۱۶۷ هزار مترمربع خاک‌برداری ، ۱۶۹۰ مترمربع بتن‌ریزی ، ۲۰۰ هزار کیلوگرم احجام فولادی در این پروژه اجرا می‌گردد .

  سیاهپور در خصوص عملیات اجرایی احداث پل وحدت قادرآباد – دشت مرغاب تشریح کرد : این پل با دو دهانه ۲۰ متری و به عرض ۱۲ متر با ارزش ۱۸ میلیارد ریال اجرا می‌گردد.

  وی در خصوص نام‌گذاری این پل نیز افزود : امید می‌رود پل وحدت قادرآباد - دشت مرغاب پلی توأم با وحدت و محبت میان مردم این دو بخش باشد و مردم هر دو بخش استفاده بهینه‌ای از این پل داشته باشند و پیش‌بینی می‌شود این دو دستگاه پل که امروز عملیات ساخت آن آغاز شد در کاهش تصادفات نقش بسزایی داشته باشد .

  گفتنی است سیاهپور در حاشیه این آیین کلنگ زنی از راه‌های مواصلاتی و پروژه‌های در حال انجام راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس در این شهرستان بازدید و نکات لازم را به پیمانکاران و مسئولین مربوطه خاطرنشان ساخت .

  مزید آگاهی است شهرستان خرم بید از شهرستان‌های مهم استان است که بسیاری از ترددهای ترانزیتی و مسافری از طریق این شهرستان انجام می‌شود و همه‌ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه‌های طبیعی این شهرستان بازدید می‌کنند .
  مطالب مرتبط

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  نظرات کاربران