در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ورود دومین ‌محموله‌ تجهیزات‌ بندری به بندر شهید رجایی‌


  این‌ تجهیزات از کلاس بالای طراحی‌ ، ایمنی و عملکردها برخوردار ‌‌است و به سیستم­‌های ضدبرخورد ، سیستم ضدنوسان ، محافظت در برابر رطوبت و گرد و غبار ، قفل طوفان ، سیستم‌­های روشنایی مناسب مجهز خواهند شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر از ورود دومین کشتی محموله قطعات و تجهیزات به بندر شهید رجایی و دو دستگاه «گنتری‌کرین سوپر‌پست پاناماکس» به ترمینال ۲ این بندر در نیمه دوم شهریورماه امسال خبر داد .

  فرهاد منتصر‌ کوهساری اظهار داشت : پس از بازدید تیم بازرسی فنی سازمان از جرثقیل‌­های STS در حال‌ ساخت در کارخانه لیبهر ایرلند ، مجوز حمل ۲ دستگاه دوم گنتری کرین­‌های سوپرپست پاناماکس با طول بوم ۶۷ متر صادر شد و کشتی حامل قطعات و تجهیزات در مورخ ۹۶/۶/۴ از بندر فنیت ایرلند به سمت ایران حرکت کرده و برابر برنامه زمان­بندی ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه مورخ ۹۶/۶/۲۴ بندر شهید رجایی پهلو گرفت .

  وی اضافه کرد : سازمان بنادر و دریانوردی پس از لغو تحریم­‌های بین‌­المللی علیه کشور‌ ،‌ سال گذشته از طریق برگزاری مناقصه بین­‌المللی موفق به انعقاد قراردادی به ارزش بیش از ۱۰۴ میلیون یورو با شرکت Liebherr ایرلند و با مشارکت فنی شرکت هپکو ایران به منظور طراحی ، ساخت و خرید ۱۲ دستگاه گنتری‌کرین سوپر‌پست پاناماکس (8 دستگاه طول بوم ۶۷ متر و ۴ دستگاه طول بوم ۶۱ متر) شد . این‌ تجهیزات از کلاس بالای طراحی‌ ، ایمنی و عملکردها برخوردار ‌‌است و به سیستم­‌های ضدبرخورد ، سیستم ضدنوسان ، محافظت در برابر رطوبت و گرد و غبار ،  قفل طوفان ، سیستم‌­های روشنایی مناسب مجهز خواهند شد .

  مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر اضافه کرد : با بهره‌­گیری از طراحی منحصر به فرد و شاخصه‌های‌ ممتاز ساخت ، طول عمر و راندمان بالا و وزن بسیار پایین­‌تر نسبت به تولیدات مشابه به‌دست آمده است طوری که تقلیل وزن سازه از حدود ۱۸۰۰ تن به حدود ۱۲۰۰ تن ، موجب کاهش بار وارده به اسکله، افزایش طول‌عمر و کاهش چشمگیر هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌‌شود .

  ‌منتصرکوهساری اضافه کرد : ‌این تجهیزات بزرگترین جرثقیل‌ها در نوع خود در بنادر کشور هستند و با شروع بهره‌­برداری از آنها، ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید‌رجایی ، به‌طور چشمگیری افزایش یافته و منجر به کاهش زمان توقف کشتی‌ها‌ ، افزایش بهره‌وری ، ایجاد انگیزه و رضایت بیشتر در بین تجار ، بازرگانان و خطوط کشتیرانی و رونق اقتصادی می‌‌شود . با آماده شدن زیرساخت اسکله‌­های فاز ۲ بندر و تجهیز آنها به آخرین تکنولوژی تجهیزاتی روز دنیا ، امکان پذیرش کشتی­‌های نسل هفتم (با TEU ۱۸۴۰۰) فراهم خواهد ‌شد .
  مطالب مرتبط

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  سازمان بنادر ابتدا‌ «شناور الگو» به عنوان جایگزین شناور سنتی معرفی می‌کند که این جزو برنامه‌های سازمان است ، این شناورها باید از نظر هزینه و کارایی ، عملکرد بهتری نسبت به شناورهای سنتی داشته باشند ، ضمن آنکه بهره‌وری و ایمنی بالاتری داشته باشد .

  |

  لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

  لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

  از آن‌جا که سازمان میراث‌فرهنگی متولی گردشگری دریایی ندارد ، پیگیری اجرای این سند به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده شده است که انتظار می‌رود بعد از عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مرکزی خدمات سفر ، روند پیگیری این موضوع با شتاب بیشتری دنبال شود .

  |

  نظرات کاربران